Прирівняти до ФОП. Білоруський айтішник розповів, як Україні залучити більше іноземних IT-фахівців
Україна могла б залучити більшу кількість IT-фахівців з Білорусі, якби зрівняла податкове навантаження приїжджих фахівців до навантаження фізосіб-підприємців.
Про це в інтерв'ю НВ Бізнес розповів один із засновників білоруської платформи Голос, директор департаменту IТ-компанії EPAM Павло Лібер.
За його словами, саме через податки Україна сьогодні не сильно приваблює білоруських айтішників, які задумалися про релокацію в зв’язку з ситуацією в країні.
«Ми, скоріше, очікуємо відтоку людей в Латвію, Литву і Польщу, які вже сьогодні заявили про те, що раді приймати білоруський бізнес і айтішників, спрощувати візовий режим і т.д. Хоча частина фахівців, безумовно, приїде і в Україну в тому числі», — зазначив Лібер. — «Якби Україна могла якимось чином податки для таких приїжджих хоча б вирівняти з податками фізосіб-підприємців (створити якийсь компромісний режим), кількість приїжджаючих була б більшою. ІT-галузь буде зростати в усьому світі просто гігантськими темпами і зараз це була б дуже правильна інвестиція для країни: отримати хороших ІT-фахівців, скориставшись, умовно кажучи, некомфортним політичним періодом в Білорусі».
Нагадаємо, 20 серпня директор департаменту IТ-компанії EPAM Павло Лібер на своїй сторінці в Facebook визнав, що є одним з творців Голосу — платформи, яка проводила альтернативний підрахунок голосів виборців на виборах президента Білорусі і перевіряла ще раз результати по кожній ділянці. Весь час роботи над проектом Павло перебував за межами Білорусі. На даний момент він тимчасово проживає в Києві. Більшість учасників проекту, як і Павло, були змушені тимчасово покинути країну. Ті, хто залишилися, були затримані білоруськими силовиками. Про роботу платформи, вимушену релокацію білоруських IT-спеціалістів та стан IT-галузі в сусідній країні Павло Лібер розповів в інтерв'ю НВ Бізнес.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.