Рада зробила крок до визнання паспортів в смартфоні

4 лютого 2021, 18:10

З квітня 2020 року дія цифрових паспортів в додатку Дія регулюється постановою уряду про експеримент.

Верховна Рада на засіданні 4 лютого ухвалила в першому читанні законопроект № 4355, який дозволяє використання цифрових паспортів в смартфоні нарівні з паперовими. Про це повідомляється на сторінці законопроекту на сайті Верховної Ради.

Відео дня

За законопроект проголосували 303 народних депутата.

Як зазначив глава Міністерства цифрової трансформації Михайло Федоров, після прийняття цього законопроєкту «варіантів не прийняти Дію більше не буде». Про це йдеться в повідомленні пресслужби Мінцифри.

«Законопроєкт № 4355 відображає результати експериментального проєкту по використанню цифрових паспортів в мобільному додатку Дія. Ухвалення законопроєкту - це перший крок до впровадження безпаперового режиму в Україні, адже паспорт є основним документом при отриманні послуг», - зазначив голова Комітету цифрової трансформації Михайло Крячко.

Раніше в Мінцифри називали повне зрівняння цифрових паспортів з паперовими однією з пріоритетних цілей відомства на поточний рік.

На даний момент використання паспортів в смартфоні регулюється постановою Кабінету міністрів про експеримент, прийнятим в квітні 2020 року.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X