Телеком-регулятор зобов’язали розкривати дані про інтернет-покриття. Це сподобалося не всім

23 вересня 2020, 17:36
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

З ініціативи Мінцифри операторів зобов’яжуть розкрити дані про покриття інтернетом і кількості абонентів.

Кабінет міністрів України прийняв постанову, згідно з яким телеком-регулятор зобов'язаний оприлюднювати офіційну інформацію про покриття інтернетом і кількість абонентів у операторів.

Відео дня

Про це повідомляє прес-служба Міністерства цифровий трансформації 23 вересня.

НКРЗІ зобов'язали оприлюднювати інформацію в форматі відкритих даних про інтернет-покриття і проникнення зв'язку в розрізі кожного населеного пункту.

У Мінцифри відзначили, що зараз в Україні немає жодного офіційного джерела інформації про діяльність операторів і провайдерів в конкретному населеному пункті, кількості абонентів тощо.

У відомстві підкреслили, що розкриття цієї інформації буде корисним як для споживачів, так і для гравців ринку. Громадянам буде простіше визначити, який з провайдерів в конкретному регіоні їм краще підходить, а провайдери та оператори зможуть простіше визначати локації, в яких розгортання мереж є економічно обґрунтованим.

Водночас державі буде простіше планувати бюджетне фінансування покриття швидкісним інтернетом в населених пунктах, де його немає.

Однак мобільний оператор Vodafone Україна заявив, що нечіткість формулювань цієї постанови Кабміну може призвести до покладення на операторів обов'язків з підготовки надмірної звітності. Про це GR директор оператора Ольга Дейнега заявила в коментарі агентству Інтерфакс-Україна.

«Це може створити спокуса вимагати від операторів інформацію по все більшій кількості параметрів, що характеризують покриття мобільним інтернетом, технології, швидкість і абонентську базу. На нашу думку, для того, щоб уникнути покладання на операторів обов'язки з підготовки надмірної звітності, необхідно, перш за все, чітко визначити ці показники і затвердити науково обгрунтовані методики їх розрахунку », - зазначила представниця компанії.

Разом з тим вона додала, що розкриття даних дозволить «чесно і повно відповісти на питання - хто є хто на ринку послуг мобільного зв'язку».

Відзначається, що раніше Укртелеком заявляв, що розкриття даних без належного контролю за подачею статистики може бути передчасною ініціативою, що не дає реальної інформації про стан ринку.

За даними Мінцифри, понад 5,5 млн українців не мають доступ до якісного фіксованого інтернету.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X