Оператори домовилися про продовження пільгового роумінгу для українців у ЄС

3 лютого, 11:58
З української сторони до ініціативи приєдналися Kyivstar, Vodafone, lifecell, Укртелеком, Data Group, Vega Telecom та 3Mob (Фото:Luis Villasmil\Unsplash)

З української сторони до ініціативи приєдналися Kyivstar, Vodafone, lifecell, Укртелеком, Data Group, Vega Telecom та 3Mob (Фото:Luis Villasmil\Unsplash)

Українські та європейські оператори підписали угоду про продовження пільгового роумінгу в ЄС для українських біженців.

Українські та європейські оператори зв'язку 2 лютого підписали нову спільну заяву щодо координації зусиль для забезпечення доступного міжнародного роумінгу для українців у Євросоюзі.

Відео дня

Про це йдеться у повідомленні НКЕК.

Спільна заява підтримується ЄК та НКЕК, а також Органом європейських регуляторів електронних комунікацій (BEREC). Воно діятиме 6 місяців і є продовженням попередньої спільної заяви, яка була укладена у 2022 році.

До ініціативи приєдналися семеро українських та двадцять європейських операторів мобільного та фіксованого зв'язку. З української сторони до заяви приєдналися: Kyivstar, Vodafone, Lifecell, Укртелеком, Data Group, Vega Telecom та 3Mob.

«Підписання Спільної Заяви – результат копіткої роботи команди НКЕК та Європейської Комісії спільно з колегами з BEREC, але насамперед завдяки значним зусиллям українських та європейських операторів», – зазначив голова НКЕК Олександр Животовський.

Угода дозволить продовжити добровільні заходи щодо надання доступних послуг роумінгу. Як зазначають у НКЕК, головною перевагою оновленої Заяви стало ширше коло його учасників. Тепер до ініціативи приєдналися оператори фіксованого зв'язку та міжнародні транзитери.

Зазначається, що скоординований підхід до встановлення тарифів на послуги роумінгу та міжнародних дзвінків в Україну дозволяє мінімізувати додаткові витрати європейських та українських операторів мобільного та фіксованого зв'язку.

Також угода забезпечить стабільні міжоператорські взаєморозрахунки.

Як зазначають у НКЕК, у період із червня по грудень 2022 року кількість абонентів у роумінгу коливалася в межах від 3,9 до 4,4 млн абонентів на місяць.

Реалізація попередньої спільної заяви дозволила українським операторам пропонувати своїм абонентам доступні послуги роумінгу в 25 державах-членах ЄС, а також охопити країни, які не належать до ЄС.

У середньому на одного абонента на місяць голосовий трафік у міжнародному роумінгу збільшився з 17 хв. до 52 хв., а трафік споживання даних у міжнародному роумінгу збільшився з 474 Мб до 3,6 Гб.

У вересні минулого року президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн припускає включення України до європейської зони роумінгу.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X