Подзвони мені, подзвони. Регулятор прийняв рішення про ставку інтерконекту для дзвінків на стаціонарні номери

24 лютого 2021, 17:12

Розрахункові такси для мобільних операторів при дзвінках на стаціонарні номери знизять в два етапи — в липні і в січні. В Укртелекомі незадоволені рішенням.

Телеком-регулятор прийняв рішення в два етапи знизити ставку інтерконекту на телекомунікаційних мережах операторів фіксованого зв’язку.

Про це йдеться в повідомленні Національної комісії регулювання зв’язку та інформатизації.

Відео дня

Зокрема, планується зниження такс на 16−30% з 1 липня 2021 року і на 20−28,6% з 1 січня 2022 року.

Що зміниться з липня:

  • Розрахункова такса за термінацію міжміського телефонного трафіку на міжміському рівні становимиме 10 копійок, а на місцевому рівні 7 копійок.
  • Такса за термінацію мобільного трафіку на міжміському рівні становитиме 10 копійок, а на місцевому рівні 7 копійок.

Що зміниться з січня:

  • Розрахункова такса за термінацію міжміського телефонного трафіку на міжміському рівні знизиться до 8 копійок, на місцевому — до 5 копійок.
  • Такса за термінацію мобільного трафіку на міжміському рівні буде знижена до 8 копійок, на місцевому — також до 5 копійок.

Зазначається, що рішення регулятора розроблено для зниження вартості дзвінків у фіксованих мережах.

Що зміниться для абонентів

У НКРЗІ заявили, що зниження розрахункових такс дозволить знизити вартість міжмережевих дзвінків для абонентів і дасть їм можливість користуватися збільшеними обсягами пакетних хвилин на всі види телекомунікаційних послуг за ту ж вартість.

Водночас найбільший в Україні оператор фіксованого зв’язку Укртелеком заявив, що таке рішення НКРЗІ негативно відіб'ється на українській галузі фіксованої телефонії і нічого не дасть користувачам мобільних операторів. Про це представники компанії заявили в коментарі Інтерфакс-Україна.

«Ставка інтерконекту має базуватися на собівартості, але вже сьогодні ставка дзвінка для мобільних операторів на фіксовану мережу нижче нашої собівартості. Зниження ставки на фіксований зв’язок збільшує негативний фінансовий тиск на фіксовану телефонію», — заявили в компанії.

В Укртелекомі підкреслили, що НКРЗІ не регулює роздрібні тарифи мобільних операторів.

Рішення НКРЗІ буде представлено на державну реєстрацію до Мін'юсту і вступить в силу з 1 липня 2021, але не раніше дня його офіційного опублікування.

Раніше повідомлялося, що мобільні оператори Київстар, Vodafone Україна і lifecell, а також оператор фіксованого телефонного зв’язку Укртелеком з цього року підвищать вартість пакетів послуг для ряду тарифних планів.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X