Огляд міжнародних ІТ-новин: YouTube побореться з Facebook, Samsung продаватиме дешевше преміум-смартфони, Facebook взявся за ігрову індустрію

26 серпня 2016, 16:13
Високотехнологічні компанії активно шукають джерел додаткових доходів, освоюючи нові ринки, оптимізуючи внутрішні бізнес-процеси та шукаючи нові види партнерства

1За лаштунками YouTube: відеохостинг стане трохи соцмережею

Найбільший у світі сервіс відеохостингу планує розширити функціонал, щоби замкнути в собі спілкування своїх доморощених зірок із їх прихильниками. Згідно повідомлення VentureBeat, до кінця року у YouTube з’явиться можливість публікувати тексти, фото та посилання безпосередньо на цій платформі. За задумом YouTube, користувачам уже не треба буде використовувати конкуруючі сервіси – Facebook, Snapchat, Twitter.

Відео дня

Нова послуга під назвою Backstage початково буде доступна для власників популярних акаунтів, як у мобільній, так і десктопній версіях. Повідомлення будуть публікуватися у зворотному порядку, передплатники зможуть їх бачити і відповідати на них.

Google, якій належить YouTube, уже намагався конкурувати з соціальними мережами, запустивши Google+, але потерпів фіаско. З запуском YouTube Backstage корпорація сподівається зменшити перетік своїх користувачів на конкуруючі сайти.

2Facebook створить власну ігрову платформу

Найпопулярніша у світі соцмережа домовилася з відомою в ігровій індустрії компанією Unity Technologies про співпрацю. Facebook сподівається, що Unity Technologies допоможе експортувати та публікувати ігри на її платформі.

Окрім казуальних ігор, які вже доступні на сайті соцмережі, розробники зможуть запускати на Facebook свої iOS- і Android-ігри для настільних комп'ютерів і ноутбуків. В компанії пообіцяли, що її десктопна ігрова платформа зможе підтримувати і більш "важчі" ігри. Як повідомив Facebook, щомісячна кількість користувачів-геймерів сягнула 650 млн.

3Samsung буде торгувати потриманими смартфонами

Південнокорейський виробник планує з наступного року запустити програму з продажу своїх преміальних смартфонів, які вже були у використанні. У такий спосіб Samsung Electronics має намір підвищити ефективність праці та зберегти рентабельність на рівні понад 10%. Про це Reuters повідомило поінформоване джерело.

Компанія буде відновлювати та заново продавати смартфони, які повертатимуть користувачі з Південної Кореї та США в рамках програми щорічного обміну старих моделей на нові. Офіційно Samsung відмовився надати дані, наскільки дешевше та в яких країнах він буде продавати відновлені смартфони.

Поки що невідомо, до якої ступені південнокорейський виробник буде модернізувати старі смартфони. Як правило, процедура відновлення включає заміну корпусу та акумулятора.

На думку спостерігачів, нова програма дозволить Samsung збільшити присутність на ринках, які розвиваються, і де споживачам складно платити по $800 за нові смартфони.

4Власники Android-смартфонів дочекалися нової операційки

На початку цього тижня Google анонсував про вихід на ринок своєї нової мобільної операційної системи (ОС) Android 7.0 Nougat (Нуга – Google традиційно називає свої ОС назвами солодощів). Про це компанія повідомила на своїй офіційній інтернет-сторінці.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Першочергово встановити нову ОС зможуть власники лише деяких гаджетів – Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6P, Nexus 9, Nexus Player, Pixel C and General Mobile 4G. Згодом Nougat стане широкому колу Android-користувачів.

Згідно даних Google, у Android 7.0 Nougat є понад 250 основних функцій, але компанія у своєму повідомленні виокремила ті, які дозволять ще більше персоналізувати смартфони порівняно з попередніми ОС. Розробники додали 72 нових смайлика до вже існуючих 1,5 тис., спростили настройку до Wi-Fi, Bluetooth, ліхтарика та ін. Пошукова система зможе видавати результати на кількох мовах – у відповідності з користувацькими вподобаннями.

Новий Android обіцяє підвищити продуктивність завдяки режиму Multi-Window – можна буде розділити екран між двома одночасно запущеними програмами. На електронні листи користувачі зможуть відповідати безпосередньо в "тілі" повідомлення, без необхідності відкривати будь-який додаток. В Android 7.0 Nougat можна буде перемикатися між двома програмами, які найчастіше використовуються, подвійним натисканням на кнопку Огляд.

Розробники пообіцяли "більш розумну" роботу акумулятора. Пристрій буде автоматично переходити в режим економнішого споживання енергії, коли власник на ходу покладе його в кишеню чи в сумку.

5WhatsApp поділиться з Facebook телефонною базою

Сервіс миттєвих повідомлень WhatsApp надасть своїй материнській компанії – Facebook – доступ до бази телефонів своїх користувачів, повідомив Associated Press. На думку експертів, після цього кроку приблизно 1 млрд активних користувачів WhatsApp почнуть бачити на екранах своїх пристроїв більш прицільну рекламу від Facebook.

WhatsApp попередив користувачів, що впродовж обмеженого часу (30 днів) вони можуть заборонити передачу свої телефонних номерів у Facebook. На думку спостерігачів, цей крок є значною зміною у політиці WhatsApp, керівництво якого пообіцяло своїм користувачам забезпечити належний захист їх персональних даних. І ось тепер, два роки після продажу Facebook за $21,8 млрд, компанія пішла на "ризиковий крок", вважають аналітики.

Показати ще новини
Радіо NV
X