Огляд міжнародних ІТ-новин: Війна з месенджерами та повернення фінської легенди

19 серпня 2016, 17:34
Apple проривається в Китай, ЄС захищає ринок від американських IT-компаній, а Nokia повертається на ринок смартфонів

1Apple зробила реверанс Китаю

Американська корпорація оголосила про плани відкрити перший науково-дослідний центр у Піднебесній. За словами керівника Apple Тіма Кука, новий китайський підрозділ запрацює до кінця 2016 року та зосередиться на розробці нових продуктів і послуг.

Відео дня

Виручка Apple у Китаї за підсумками другої четверті поточного року суттєво знизилася. Яблучна корпорація стикається зі зростаючою конкуренцією місцевих виробників електронних пристроїв.

В 2016 році китайська влада заблокувала роботу сервісів iTunes і iBooks в рамках загальних заходів з обмеження доступу до закордонного контенту. Очевидно, з розширенням своєї діяльності у Китаї Apple сподівається отримати поступки від місцевої влади, а також зрозуміти, як краще конкурувати з локальними компаніями.

2Євросоюз регулюватиме Skype, Viber і WhatsApp

Єврокомісія має намір посилити контроль за роботою мобільними месенджерами, маючи на меті створити загальні правила гри для телеком-компаній і операторів мобільних додатків. У вересні цього року ЄС запровадить жорсткіші законодавчі положення для Skype (Microsoft), WhatsApp (Facebook), Hangout (Google), Viber та інших компаній.

Крупні європейські оператори, зокрема німецький Deutsche Telekom, іспанська Telefonica, французький Orange давно виступали за запровадження жорсткішого регулювання для операторів мобільних месенджерів. На думку аналітиків, таким чином ЄС намагатиметься контролювати сегмент ринку, на якому домінують американські компанії.

Серед аргументів, які висували європейські оператори – непоступливість американських компаній у розкритті даних своїх користувачів на вимогу правоохоронних органів ЄС, а також використання персональних даних користувачів з Європи в комерційних цілях. Уряд США, зокрема президент Барак Обама неодноразово критикував подібні дії ЄС, називаючи їх неконкурентними.

Якщо ЄС вдасться загнати месенджери у більш жорсткіші законодавчі рамки, то не виключено, що їхнім шляхом підуть уряди інших країн, які не в ходять в ЄС.

3Nokia повернеться на ринок смартфонів

Легендарний бренд фінського виробника може скоро з’явитися на Android-смартфонах. Microsoft продала свій підрозділ мобільних телефонів компаніям FIH Mobile Ltd. і HMD Global Oy, які мають намір розробляти нові пристрої під логотипом Nokia.

Раніше стало відомо, що відділ маркетингу у компанії HMD Global Oy очолив Пекка Рантала. Він керував компанією Rovio, яка випустила на ринок мегапопулярну гру для мобільних телефонів Angry Birds, а до того багато років пропрацював у самій Nokia.

Хоча після невдалого об’єднання з Microsoft бренд Nokia зник з ринку мобільних телефонів, у нього залишається велика армія прихильників і не виключено, що в разі випуску цікавих моделей ці смартфони користуватимуться певним попитом.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

4Google почав таємно працювати над новою операційною системою

За неофіційними даними, Google розпочав роботу над новою операційною системою (ОС) під назвою Fuchsia. Нова ОС не матиме нічого спільного ні з Android, ні з Chrome і взагалі не базуватиметься на OS Linux.

Хоча сама Google офіційно ніяк не прокоментувала цю новину, з розрізнених джерел стало відомо, що Fuchsia буде призначена для пристроїв з категорії інтернет речей (ІоТ), а також для роботи на всіх інших доступних ґаджетах. Якщо чутки підтвердяться, це означатиме, що Google серйозно вивчає перспективи ІоТ-ринку. Раніше компанія вже неодноразово доказувала, що вміє створювати комерційно успішні операційні системи. За даними Gartner, у другому кварталі 2016 року на 86,2% всіх проданих у світі смартфонів була встановлена ОС Android.

5iPhone 7 отримає 256 ГБ вбудованої пам’яті

Apple вирішила прислухатися до скарг своїх шанувальників і збільшити обсяг вбудованої пам’яті у новій, 7-й серії своїх смартфонів. З моменту появи на ринку iPhone 3GS найменшим з обсягів вбудованої пам’яті (iPhone не підтримує карти пам’яті) був 16 ГБ. Тепер цей показник буде збільшений до 32 ГБ. Дорожчі моделі 7-ї серії будуть обладнані 128 ГБ і 256 ГБ.

Таким чином, вважає The Independent, Apple задовільнить одну з найбільших скарг прихильників свого бренду. Раніше Apple дозволила користувачам своїх смартфонів вести зйомку у ресурсоємних режимах 4К і Live Photos. Отримані у такий спосіб відеоролики та зображення швидко заповнювали пам’ять айфонів. Apple розраховувала, що власники яблучних смартфонів будуть завантажувати подібні файли на хмарний сервіс iCloud, але, як виявилося, далеко не всім це до вподоби.

Показати ще новини
Радіо NV
X