Одна з найбільших компаній Франції планує побудувати в Чорнобилі сонячну електростанцію

8 липня 2017, 13:58
Україна веде переговори з однією з найбільших компаній Франції Engie SA про будівництво гігантської сонячної електростанції, вартістю 1,25 млрд доларів, у зоні відчуження

Про це повідомляє Bloomberg.

"Французький досвід в ядерній енергетиці - це одна з причин, чому ми хотіли працювати саме з французькою компанією", - сказав міністр екології України Остап Семерак.

Відео дня

У Engie SA підтвердили, що компанія веде переговори з Україною, але відмовилися розповідати про подробиці проекту. За словами Семерака, зараз близько 60 компаній цікавляться реалізацією проектів в зоні відчуження.

На сьогодні в Україні найвищі тарифи на екологічно чисту електроенергію. Кіловат-година коштує 15 євроцентів, в той час як в більшості країн на континенті ціна не перевищує 8,6 євроцентів.

"Це хороша винагорода, але, можливо, не настільки гарна, якщо взяти до уваги всі ризики в країні. В Україні є гарне сонячне опромінення, але також дуже низька довіра інвесторів і надмірна вартість проектів", - прокоментував потенційну угоду аналітик BNEF П'єтро Радо.

Раніше повідомлялося, що Індія заявила про готовність інвестувати в альтернативну енергетику в Україні.

Показати ще новини
Радіо НВ
X