Обов’язкова вакцинація створить перешкоди майже для половини працюючих українців — дослідження OLX

23 жовтня 2021, 13:02

За даними опитування OLX Робота, близько 35% українців не збираються вакцинуватися від коронавірусу взагалі.

Обов'язкова вакцинація від коронавірусу стане бар'єром для 41% працюючих українців. Про це йдеться в результатах жовтневого дослідження OLX Робота.

За даними опитування, повністю прищепився від коронавірусу тільки кожен п'ятий респондент. Ще 9% опитаних отримали першу дозу. При цьому, 18% учасників опитування планують зробити щеплення, а ось 35% не збираються вакцинуватися від коронавірусу взагалі.

Відео дня

Автори опитування зазначають, що небажання українців вакцинуватися може сильно вплинути на ринок праці, створивши дефіцит робочих фахівців. У разі, якщо роботодавці будуть змушені масово звільняти від роботи без збереження заробітної плати, може вирости безробіття.

В цілому по Україні вакцинація як обов'язкова умова стане бар'єром для 4 з 10 робочих фахівців, проте в окремих регіонах це стане перешкодою для більшої кількості громадян.

Найбільш значущою проблемою обов'язкова вакцинація буде для працівників Одеської області, відзначають в OLX.

Відзначається, що за станом на 22 жовтня, в Україні проведено 15,4 млн щеплень (повністю вакциновано 16,5% населення).

Нагадаємо, що 7 жовтня Міністерство охорони здоров'я України затвердило перелік організацій, представники яких підлягають обов'язковій вакцинації від COVID-19.

Це стосується працівників:

  • центральних органів виконавчої влади та їх територіальних органів;
  • місцевих державних адміністрацій та їх структурних підрозділів;
  • установ вищої, післядипломної, професійного передвищого, професійного (професійно-технічного), загальної середньої, в тому числі спеціального, дошкільної, позашкільної освіти, установ спеціалізованої освіти і наукових установ незалежно від типу і форми власності.

Наказ набирає чинності через місяць з дня публікації - тих, хто не прийметься протягом цього періоду, можуть усувати від роботи без збереження зарплати.

OLX Робота - це онлайн-сервіс для пошуку і розміщення вакансій в сегменті робочих професій. Ресурс входить в трійку лідерів з пошуку персоналу в Україні. Щомісяця рубрику OLX Робота відвідують 2,4 млн користувачів. Щодня оголошення на платформі розміщують 20 тис. роботодавців.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X