Nvidia готується відмовитись від купівлі розробника процесорів Arm. Найбільша угода в індустрії розвалюється
Корпорація Nvidia готуватиметься відмовитися від придбання розробника процесорів Arm. У свою чергу, SoftBank активізував роботу з виведення розробника процесорів на IPO.
Корпорація Nvidia тихо готується відмовитися від купівлі розробника процесорів Arm за $40 млрд у SoftBank, оскільки компанія практично не просунулась у процесі отримання дозволів у регуляторів, пише Bloomberg з посиланням на джерела, знайомі з ситуацією.
За словами одного зі співрозмовників видання, Nvidia повідомила партнерам, що не очікує завершення угоди, яка мала стати найбільшою угодою в сфері напівпровідників в історії.
Водночас інший співрозмовник агентства каже, що SoftBank активізує підготовку до виходу Arm на IPO замість продажу компанії.
Зазначається, що угода, про яку було оголошено ще у вересні 2020 року, викликала запеклу реакцію з боку регулюючих органів та виробників мікросхем, у тому числі власних клієнтів Arm.
У грудні того ж року Федеральна торгова комісія США подала до суду, щоб зупинити угоду, стверджуючи, що Nvidia стане надто впливовою, якщо отримає контроль над розробками чипів Arm.
За словами одного із співрозмовників видання, угода також зіткнулася з опором влади Китаю. Повідомляється, що в КНР готові заблокувати поглинання, якщо воно отримає схвалення деінде. Але у Пекіні не очікують, що ситуація зайде так далеко.
Як пише агентство, керівництво Nvidia та Arm все ще звертається до регулюючих органів, і остаточне рішення ще не ухвалене. Публічно компанії підтвердили свою прихильність до купівлі.
Нагадаємо, що про плани японського конгломерату SoftBank продати британського розробника мікросхем Arm Holdings американській компанії Nvidia більш ніж за $40 млрд повідомлялося у вересні 2020 року.
У лютому 2021 року проти операції виступили великі технологічні компанії — Qualcomm, Google та Microsoft.
Тоді зазначалося, що у разі закриття угоди, Nvidia отримає контроль над важливим постачальником, який ліцензує основні технології мікросхеми таким компаніям, як Apple, Intel, Samsung, Amazon та китайської Huawei.
Британська Arm відома як Швейцарія індустрії, тому що вона видає ліцензії на розробку мікросхем та відповідний програмний код усім охочим, зазначає агентство.