Новини ІТ у світі: конкуренція в "хмарах" зросте, Twitter продадуть, а в Індії з’явився безкоштовний 4G

9 вересня 2016, 17:34
Високотехнологічні компанії консолідують ринок в очікувані стрімкого зростання корпоративного ринку хмарних обчислень

1Dell Technologies скоротить працівників

Цього тижня американський виробник серверів і комп'ютерів Dell повідомив про завершення об’єднання з ЕМС, розробником систем зберігання даних. Спостерігачі назвали цю угоду найдорожчою в галузі, її вартість склала $67 млрд. Завдяки новому активу Dell зміцнить свої позиції в конкурентній боротьбі проти Microsoft, Amazon і Google на ринку хмарних технологій

Відео дня

Штат об’єднаної компанії Dell Technologies нараховує 140 тис. працівників, які обслуговували клієнтів у 180 країнах світу. Як повідомили Bloomberg поінформовані джерела, Dell має намір скоротити 2-3 тис. співробітників ще до кінця цього року. Мета Dell – заощадити $1,7 млрд в перші 18 місяців після поглинення ЕМС.

2Google купить розробника хмарного софту за $625 млн

Компанія Google оголосила про те, що придбає Apigee, одного із провідних розробників програмного забезпечення (ПЗ), за $625 млн. Як повідомив Bloomberg , сторони очікують завершення угоди до кінця цього року.

Apigee допомагає ПЗ компаній взаємодіяти з додатками, які використовують клієнти та партнери. "Вони лідери в цій галузі прикладного програмування", - підкреслила в інтерв’ю Reuters Діана Грін, яка очолює підрозділ хмарних обчислень у Google.

Google, Microsoft, Amazon, ІВМ та інші змагаються за місце під сонцем на швидко зростаючому ринку корпоративних хмарних обчислень. Купівля інтернет-гігантом Apigee, на думку аналітиків, повинна зміцнити його позиції у конкурентній боротьбі.

3Twitter на продаж

Власників сервісу мікроблогів непокоїть "занадто спокійне літо" під керівництвом Джека Дорсі і вони задумались над тим, щоби виставити Twitter на продаж. За даними Recode , серед можливих покупців називалися Google, Apple і навіть медіа-магнат Руперт Мердок разом із підконтрольними йому холдингами 21st Century Fox і News Corporation.

Джек Дорсі, один із співзасновників сервісу мікроблогів, більше року очолив Twitter, однак з тих пір акціонери не зауважили ніяких позитивних зрушень. Спостерігачі ринку висловили сумніви, що компанія зможе швидко знайти покупця. На прикладі іншої гучної угоди – коли Microsoft за $26 млрд купив соціальну мережу для професіоналів LinkedIn – аналітики оцінили вартість Twitter приблизно у $18 млрд.

4Мільярд індусів тримали безкоштовний 4G-зв’язок

Найбагатший підприємець Індії Мукеш Амбані оголосив про запуск стільникової мережі четвертого покоління Reliance Jio . В її розбудову він вклав $20 млрд, збудувавши близько 100 тис. базових станцій, які охопили 18 тис. міст і 200 тис. сіл країни. За повідомленням CNN , Амбані має намір до березня 2017 року розширити покриття на територію, на якій мешкають 90% населення Індії.

Оператор пообіцяв, що до кінця 2016 року буде надавати послуги безкоштовно, а потім його послугами можна буде скористатися за щомісячну абонплату від $2,25.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

За даними CNN, лише одна п’ята дорослого населення Індії має постійний доступ до всесвітньої мережі. В країні налічується небагато громадських місць з Wi-Fi, широкосмугове підключення не часто можна зустріти в бідних міських дільницях і ще рідше – в сільській місцевості.

5Чому до iPhone 7 не підійде більшість навушників

Фанати "яблучних" смартфонів уже встигли хоча би віддалено познайомитися із новинками 7-ї серії від Apple. Компанія черговий раз розділила своїх прихильників на два протилежних табори, видаливши з новинок 3,5мм роз’єм для навушників, запропонувавши слухати музику через Bluetooth чи порт Lightning (або придбати перехідник).

Віце-президент Apple Грег Джосвяк в інтерв’ю BuzzFeed розповів, що 3,5 мм роз’єм став застарілою технологією, яка не змінювалася останні 50 років. Відмовившись від нього, інженери компанії отримали більше місця і змогли реалізувати у iPhone 7 кілька важливих функцій. Наприклад, встановили кнопку Home, батарею підвищеної ємності, забезпечили пристрою водонепроникність.

Показати ще новини
Радіо NV
X