Nokia змінює СЕО через невиконання планів з розвитку 5G

2 березня 2020, 14:46

Фінська компанія змінить гендиректора вперше за шість років.

Компанія Nokia звільнить з посади гендиректора Раджива Сурі після того, як фінський виробник телеком-обладнання втратив позиції в гонці за розвиток мереж 5G, пише Bloomberg .

Відео дня

З вересня поточного року Nokia очолить гендиректор енергетичної компанії Fortum Пекка Лундмарк. У період з 1990 по 2000 рік Лундмарк також працював в Nokia і займав там в тому числі і керівні пости.

«Ми розцінюємо зміну гендиректора позитивно, тому що в нинішній ситуації Nokia потребує більш значних змінах, і це починається з поновлення менеджменту», - вважає аналітик Inderes Мікаель Раутанен.

Відзначається, що Nokia відстала від своїх конкурентів з Ericsson AB і китайської Huawei в питанні розгортання мереж 5G. Деякі оператори називали 5G-обладнання фінського бренду "найгіршим".

На думку деяких аналітиків, покупка Nokia в 2015 році виробника телекомунікаційного устаткування Alcatel-Lucent за $ 16,6 млрд завадила компанії стати лідером на ринку продуктів і технологій 5G, пише TechCrunch .

Фінська Nokia поряд з Ericsson AB і китайської Huawei є одним з трьох світових лідерів в сфері розвитку 5G.

Нагадаємо, що и США пропонують виділити більше $ 1 млрд на боротьбу з впливом Huawei в сфері розвитку 5G. Ці кошти планують використати для стимулювання закупівлі зарубіжними мобільними операторами обладнання конкурентів Huawei.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X