Принаймні, поки що. Суд не забрав ліцензії у Інтертелекому
Телеком-регулятор не зміг оскаржити в суді призупинення рішення про позбавлення СDMA-оператора Інтертелеком права на 4G-ліцензію.
Національна комісія, що здійснює держрегулювання в сфері зв’язку та інформатизації, не змогла домогтися скасування рішення Окружного адмінсуду Києва про забезпечення позову. Таким чином Інтертелекому вдалося призупинити виконання рішення про позбавлення його низки ліцензій — до кінця судових розглядів.
Про це НВ Бізнес стало відомо з власних джерел.
Нагадаємо, 6 квітня ОАСК зупинив дію прийнятого 17 березня рішення НКРЗІ (ним Інтертелеком позбавлявся права отримати 4G-ліцензію) і дію пункту 3 рішення регулятора від 7 лютого, яким Нацкомісія анулювала оператору цілий ряд СDMA-ліцензій. Суд зупинив рішення Нацкомісії в рамках заходів щодо забезпечення адміністративного позову Інтертелекому до регулятора.
Представник НКРЗІ намагався оскаржити рішення ОАСК і скасувати заходи забезпечення позову, але суд вирішив, що вони «пропорційні заявленим позивачем вимогам». Відповідне рішення було винесено вчора, 16 квітня.
Контекст. Суперечка навколо ліцензій
Як уже повідомляв НВ Бізнес 1 квітня набуло чинності рішення НКРЗІ від 17 березня, яким анулювалося раніше прийняте рішення про видачу Інтертелекому 4G-ліцензії. Причиною відмови став той факт, що Інтертелеком замість 194,6 мільйона гривень плати за видачу ліцензії вніс всього один мільйон гривень. У оператора пояснили несплату повної вартості ліцензії пандемією коронавіруса і прийнятими карантинними заходами, через які переговори з кредиторами не були завершені в раніше обумовлені терміни. Інтертелеком двічі просив відстрочку на сплату всієї необхідної суми — на початку березня до першого квітня (і, фактично, отримав її від Нацкомісії) і в кінці березня до першого липня. Другий раз НКРЗІ не пішла на поступки і анулювала дозвіл про видачу 4G-ліцензії, залишивши в силі при цьому пункт, яким були анульовані більшість СDMA-ліцензій оператора (в рамках домовленостей Інтертелеком добровільно відмовлявся від цих ліцензій, так як планував замість них отримати ліцензії на 4G). Інтертелеком таке рішення регулятора не влаштувало і він звернувся до суду. 6 квітня Окружний адмінсуд Києва для забезпечення адмінпозову оператора зупинив дію рішення НКРЗІ від 17 березня і дію пункту 3 рішення регулятора від 7 лютого. Однак 7 квітня на засіданні НКРЗІ Нацкомісія прийняла рішення анулювати оператору дозволи на використання радіоелектронних засобів — в Нацкомісії не отримали до початку засідання ухвалу суду.
Детальніше про те, що відбувається з Інтертелеком — читайте в публікації НВ Бізнес.