Кабмін схвалив план побудови національного мультиплекса MX-7

2 червня 2021, 20:50

Кабмін затвердив план розвитку національного мультиплекса MX-7. Документ передбачає держгарантію на залучення кредиту в 490 млн грн.

Кабінет Міністрів України на засіданні 2 червня план розвитку загальнонаціональної цифрової багатоканальної телемережі MULTIPLEX MX-7, передає пресслужба Держспецзв'язку.

Відео дня

План передбачає затвердження Кабміном 15 липня цього року Програми підвищення обороноздатності і безпеки держави в частині матеріально-технічного забезпечення побудови загальнонаціональної цифрової багатоканальної телемережі МХ-7.

Зокрема, програма передбачає надання державної гарантії на залучення Концерном РРТ кредиту в розмірі до 490 млн грн. Згідно з рішенням Нацради з ТБ і радіомовлення, КРРТ виступає оператором мультиплексу.

За зазначені кошти Концерн зобов'язаний буде встановити 158 цифрових телевізійних передавачів для трансляції 12 каналів українського телебачення, забезпечити доставку програм до передавачів в 74 SFN зонах України і створити головну станцію мультиплексування і центр управління та моніторингу.

«Поява Мультиплексу допоможе забезпечити безкоштовним доступом до національного мовлення мешканців прикордонних територій, що зараз не мають альтернативи, окрім інформаційного поля інших держав», - зазначив заступник голови Держспецзв'язку Володимир Трофименко.

Нагадаємо, що 19 травня президент Володимир Зеленський підписав указ про фінансування проекту національного мультиплексу МХ-7 за рахунок кредиту на 490 млн грн. Раніше глава Держспецзв'язку Юрій Щиголь заявляв, що проект мультиплексу буде реалізований за кошти кредиту під держгарантії . Кошти підуть на створення мультиплексу на 10-12 каналів, серед яких обов'язково будуть державні канали та Суспільне. Комерційні телеканали будуть допущені до трансляції на підставі конкурсу від Нацради з питань ТБ і радіомовлення.

Запустити мультиплекс планують до кінця поточного року. Пакет телеканалів буде безкоштовним для глядачів.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X