У Microsoft з’явився конкурент на покупку TikTok

18 серпня 2020, 11:00

Американська компанія Oracle претендує на покупку бізнесу TikTok в США, Канаді, Австралії та Нової Зеландії.

Виробник програмного забезпечення Oracle зацікавлений в покупці бізнесу TikTok в США і ряді інших країн. Про це з посиланням на джерела пишуть видання Financial Times і CNBC.

За даними джерела FT технологічна компанія провела попередні переговори з китайською ByteDance, і серйозно розглядає можливість придбання бізнесу TikTok в США, Канаді, Австралії та Нової Зеландії.

Відео дня

За даними CNBC американська компанія веде переговори з венчурними компаніями, яким належать частки в TikTok. В FT стверджують, що мова йде про General Atlantic і Sequoia Capital.

Представники Oracle і TikTok відмовилися від коментарів CNBC. За даними джерел видань, переговори Oracle про придбання TikTok останнім часом пожвавилися - нарівні з Microsoft компанія Oracle випередила в цьому питанні інших претендентів на бізнес TikTok.

Водночас, FT повідомляє з посиланням на джерела близькі до ByteDance, що китайська компанія виступає проти продажу будь-яких активів за межами США, Канади, Австралії та Нової Зеландії. При цьому, TikTok залишається заблокованим в Індії.

У CNBC відзначили, що у Oracle немає ні соцмереж, ні відеосервісів. Однак компанії можуть бути цікаві дані користувачів TikTok, які вона може застосувати для поліпшення своїх маркетингових продуктів. Водночас видання зазначає, що потенційна трата десятків мільярдів доларів на покупку медіасервісу говорить про зміни в компанії.

Нагадаємо, що через китайських коренів TikTok, сервісу загрожує блокування в США. Популярний відеосервіс підозрюють в передачі даних американських користувачів в Китай. 7 серпня Трамп підписав виконавчий указ «про боротьбу з загрозою TikTok», який зобов'язує американські компанії протягом 45 днів припинити операції з компанією-власником додатка ByteDance. Також президент США заявляв, що якщо до 15 вересня TikTok не буде проданий американської компанії - робота додатки в країні буде припинена.

Держсекретар США Майк Помпео заявив, що адміністрація США продовжить домагатися відкликання ліцензій у «сумнівних» китайських телекомунікаційних компаній в Штатах .

Microsoft 2 серпня підтверджувала плани купити американську частину сервісу TikTok. У компанії Apple, яку також називали одним з претендентів на покупку, спростували бажання придбати TikTok. Крім того, на угоду з TikTok нібито претендував і Twitter.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X