Українська мобільна індустрія втратить 3 млрд гривень через пандемію — Комаров

8 жовтня 2020, 16:30

Індустрія мобільного зв’язку втратить близько 3 млрд гривень через пандемії коронавірусу і закритих кордонів. Головна причина втрат — відсутність доходів від роумінгу.

Втрати української індустрії мобільного зв'язку через пандемію коронавірусу складуть 3 млрд гривень за підсумками 2020 року. Про це заявив президент компанії Київстару Олександр Комаров на конференції 8 жовтня.

Відео дня

«Індустрія втратить близько 3 млрд грн недоотриманого доходу через COVID-19 в 2020 році. В основному через втрачений роумінг, валютна виручка від якого хоч трохи, але дозволяла нам балансувати ефект від COVID-19 », - заявив Комаров.

При цьому, втрати самого Київстару він оцінив в половину названої суми - 1,5 млрд гривень. Щоб збалансувати бюджет в компанії трохи урізали операційні витрати, проте збільшили інвестиції.

Водночас Комаров додав, що в річному вимірі індустрія виросте більш ніж на 10%. Основним драйвером зростання за словами Комарова стане проникнення LTE. Інвестиції Київстар в розвиток LTE складуть 4-5 млрд гривень.

У компанії заявили, що в цілому пандемія не вплинула на плани Київстар. За час карантину абонентська база оператора скоротилася на 600 тис. користувачів, проте середня кількість гігабайт на абонента виросло на 8%, а споживання голосових послуг зросла на 38 хвилин на абонента. Якщо у другому кварталі 2019 року на одного абонента доводилося до 571,1 хв, то в другому кварталі 2020 року - вже до 641 хвилини.

У компанії очікують, що в 2021 році вплив пандемії на індустрію мобільного зв'язку буде таким же, як і в поточному році.

Нагадаємо, що за вересень цього року українські мобільні оператори підключили до 4G понад тисячу населених пунктів.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X