У Мінцифри розповіли про підвищення граничної норми випромінювання для базових станцій

29 січня 2021, 10:37

Заступник голови Мінцифри Олександр Шелест наголосив, що встановлені в Україні граничні норми випромінювання все ще знаходяться далеко від затверджених в більшості країн Європи або Америки.

У Міністерстві цифрової трансформації України розповіли про зміну граничної норми випромінювання для базових станцій мобільних операторів до 100 мкВт / см кв. Відповідний пост опублікував заступник голови Мінцифри Олександр Шелест.

Відео дня

«Нещодавно "добилися" першої перемоги в 2021 році Міністерство охорони здоров'я України опублікувало наказ, який збільшує граничні норми випромінювання для базових станцій мобільних операторів», - написав Шелест.

За словами заступника міністра, підвищені норми дозволять:

- збільшити потужність наявних станцій, в свою чергу:

  • поліпшити рівень сигналу на території, де вже є покриття, або
  • збільшити радіус дії базової станції, тобто розширить покриття;

- додати на наявних локаціях нові діапазони, що підвищить якість зв'язку і дозволить застосовувати нові технології.

Шелест зазначив, що встановлена в Україні норма хоч і була підвищена до 100 мкВт / см кв., але все ще залишається значно нижче чинних в більшості країн Європи або Америки.

«Процес консультацій з їх підвищення зайняв майже рік. Сподіваюся, що за 3 роки ми зможемо гармонізувати правила гри з розвиненими країнами», - підкреслив Шелест.

Наказ про зміну норм випромінювання був опублікований Міністерством охорони здоров’я ще 30 листопада 2020 року, проте зареєстрований в Мін'юсті тільки в січні поточного року.

Нагадаємо, що в цьому році Мінцифри разом з мобільними операторами планує запустити ряд експериментальних 5G-зон.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X