Місцева влада гальмує розвиток 4G і 5G через віру в їхню шкоду — Мінцифри

17 вересня 2020, 14:58

У Мінціфри підкреслили, що перешкоджання встановленню станцій зв’язку завдає шкоди великій кількості громадян.

У Міністерстві цифрової трансформації заявили, що місцева влада і комунальні підприємства все частіше перешкоджають розміщенню базових станцій мобільного зв’язку через радіофобію. Про це повідомляється в Telegram відомства.

Відео дня

«Такі дії посадових осіб не є турботою про громадян. Навпаки, через них постраждає набагато більше людей, ніж активних радіофобів», — відзначили в міністерстві.

У Мінцифри відзначили, що радіофобія все частіше стає перешкодою для розвитку в Україні мобільного зв’язку, в тому числі і стандарту 4G.

«За останній час є інформація про кількох прикладах, коли влада на місцях перешкоджає роботі базових станцій мобільного зв’язку, посилаючись на їх фіктивну шкоду. Один з них — місто Бровари під Києвом, де управління освіти Броварської міської ради змушує прибрати встановлені базові станції неподалік від школи», — навели приклад в Мінцифри.

Також в міністерстві розповіли, що керівництво Управління охорони здоров’я Івано-Франківської міської ради перешкоджає установці базової станції для міської клінічної лікарні. Подібні дії робить і керівництво Центральної районної лікарні Києво-Святошинського району.

Також в Мінцифри згадали ряд подібних епізодів в Маріуполі, де за даними міністерства встановлення базових станцій перешкоджає міська рада, Державна судова адміністрація в Донецькій області та КП Маріупольтепломережа.

«Ми можемо ще раз підкреслити: базові станції мобільного зв’язку, що встановлюються українськими операторами, не шкідливі для людей, тварин і рослин», — зазначили в міністерстві.

У відомстві підкреслили, що норми випромінювання базових станцій в Україні встановлені в 10−100 разів суворіше, ніж в Європі і Америці.

Нагадаємо, що на початку пандемії коронавірусу в Британії почали підпалювати вежі 5G через фейки про те, що установки нібито сприяють поширенню захворювання.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X