«Потрібен незалежний регулятор». В Мінцифри зацікавилися безпекою в інтернеті

19 січня 2021, 13:34
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

У Мінцифри заявили, що Україна разом з міжнародними партнерами розробляє нові регуляторні підходи для подолання загроз в інтернеті.

У Міністерстві цифровий трансформації України заявили, що вважають за необхідне створення незалежного регулятора безпеки в інтернеті.

Про це заявила глава директорату європейської інтеграції відомства Гульсанна Мамедієва під час міжнародної конференції Безпечний онлайн 2020: сучасне виклики, передає Інтерфакс-Україна.

Відео дня

«Новий регуляторний орган повинен захищати права користувачів в інтернеті, мати повноваження і можливості впроваджувати свої рішення щодо блокування і видалення контенту », — заявила Мамєдіева.

Представниця Мінцифри зазначила, що діяльність цього органу має бути заснована на оцінці ризику, пропорційності цього ризику. Також важливим моментом повинна бути юридичний обов’язок підтримувати інновації, «тому що інновації - велика складова розв’язання цих проблем».

За словами Мамедієвої, зараз Україна разом з міжнародними партнерами (Британією, Австралією і Німеччиною) розробляє нові регуляторні підходи для подолання загроз в інтернеті. На цей час жодна з країн ще не створила нормативну базу.

Пандемія підняла це питання і показала необхідність розв’язання цієї проблеми. Ми зараз об'єднуємо зусилля, щоб встановити послідовний і пропорційний підхід для вільного, відкритого і безпечного Інтернету", — зазначила представниця Мінцифри.

За її словами, нова регуляторна модель передбачає необхідність активних дій для запобігання терористичного контенту і контенту, пов’язаного із сексуальною експлуатацією та насильством над дітьми.

Раніше повідомлялося, що Мінцифри знайшло партнера для розвитку віртуальних активів. Разом зі Stellar Development Foundation відомство працюватиме над стратегією розвитку ринку віртуальних активів, розвитком сучасної інфраструктури і «зміцнювати статус України як інноваційної цифрової країни на фінансовому полі Східної Європи».

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X