Скажена діджиталізація. Українцям пропонують оформляти офіційні e-mail адреси разом з паспортами — Мінцифри

27 липня 2020, 14:15

Громадянам України пропонують отримувати офіційні електронні адреси разом з паспортами.

У Верховній Раді зареєстрований законопроєкт № 3860, який пропонує ввести офіційну електронну адресу для юросіб, фізосіб-підприємців, адвокатів, арбітражних керуючих та ін.

Відео дня

Про це повідомляє пресслужба Міністерства цифрової трансформації.

Повідомляється, що підприємства, установи, товариства та ФОПи отримуватимуть офіційні електронні адреси автоматично при реєстрації і реєстрації змін відомостей в ЄДР. Також офіційну електронну адресу може бути присвоєно громадянинові за бажанням при оформленні паспорта громадянина України або його обміні.

Офіційну електронну адресу пропонують формувати з ідентифікатора, значка @ і доменного імені (крім доменних імен, що закінчуються на .ru). Для юридичних осіб як ідентифікатор пропонують використовувати код згідно ЄДР, для ФОПів — реєстраційний номер картки платника податків.

Така електронна пошта буде реєструватися в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців, громадських формувань і в Єдиному державному демографічному реєстрі.

Для юросіб і самозайнятих громадян та інших суб'єктів правовідносин пропонують ввести процедуру реєстрації офіційної електронної пошти, яка буде використовуватися в діловому спілкуванні, під час листування з судами та державними органами.

«Листи і повідомлення, надіслані на офіційну електронну адресу, можна вважати спрямованими і офіційно врученими і не вимагатимуть додаткового документального підтвердження їх спрямування», — підкреслюють в Мінцифри.

Зазначається, що якщо офіційна адреса не зареєстрована і відсутня в ЄДР, форма направлення листів поштою буде збережена.

Нагадаємо, що недавно в Україні запрацювали імміграційні квоти для IT-фахівців. «Квотні» співробітники зможуть отримати посвідку на проживання і 10 років вільно жити і працювати в Україні.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X