Держспецзв’язку оптимізує структуру і посилить кіберзахист критичної інфраструктури — Мінцифри

17 серпня 2020, 15:14
Мінцифри і Держспецзв’язку планують реорганізацію Державного центру кіберзахисту.

Держспецзв'язку оптимізує свою структуру, позбавиться від невластивих їй функцій і посилить кіберзахист об'єктів критичної інфраструктури.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства цифрової трансформації за підсумками наради щодо реформування Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України.

Відео дня

«Найголовніше - прибрати невластиві і дублюючі функції служби. Крім цього, служба буде супроводжувати цифрову трансформацію держави», - йдеться в повідомленні пресслужби.

Відзначається, що Мінцифри спільно з Адміністрацією Держспецзв'язку також підготують уряду пропозиції щодо реорганізації Державного центру кіберзахисту.

Проект рішення Кабміну про затвердження порядків формування переліку об'єктів критичної інформаційної інфраструктури, а також із забезпечення функціонування системи кіберзахисту державних інформаційних ресурсів і об'єктів критичної інформаційної інфраструктури розробляється паралельно.

У Мінцифри відзначили, що зазначені пропозиції забезпечать механізм кіберзахисту органів державної влади, інформаційно-телекомунікаційних систем, які знаходяться з власності або управлінні відомства. Також в міністерстві додали, додатково Держспецзв'язку координуватиме забезпечення кібербезпеки.

Планується також підготувати та внести пропозиції щодо реорганізації Концерну радіомовлення, радіозв'язку та телебачення.

Серед учасників наради були міністр цифровий трансформації Михайло Федоров, глава Держспецзв'язку Юрій Щиголь і перший заступник голови Держспецзв'язку Дмитро Маковський. Зустріч проходила під керівництвом прем'єра Дениса Шмигаль.

Нагадаємо, що Мінцифри анонсувала реформу Держспецзв'язку ще в жовтні 2019 року . Тоді в міністерстві розкритикували ДССЗЗІ за непрофесіоналізм і неефективність.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X