Великий геймінг. Як угода Microsoft на $69 млрд назавжди змінить ринок відеоігор

30 січня, 09:09
НВ Преміум
Деякі геймери перетворюють своє захоплення відеоіграми на професію та беруть участь у змаганнях з кіберспорту, які дивляться мільйони глядачів (Фото:Christoph Soeder / Reuters)

Деякі геймери перетворюють своє захоплення відеоіграми на професію та беруть участь у змаганнях з кіберспорту, які дивляться мільйони глядачів (Фото:Christoph Soeder / Reuters)

Світовий ринок відеоігор випередив глобальну кіноіндустрію і демонструє новий рекорд: корпорація Microsoft за шалені $69 млрд купує розробника ігор Activision Blizzard, а отже потрапляє до трійки перших геймінг-гігантів світу, пише журнал НВ.

Н ікола Ракич, старший бізнес-аналітик однієї з американських IT-компаній, щодня грає у відеоігри. Його улюблена — World of Tanks, багатокористувальницька онлайн-гра від білоруської студії Wargaming. Причому якщо до пандемії CO­VID-19 він приділяв їй близько п’яти годин на тиждень, то тепер грає в середньому по чотири години на день.

Відео дня

«Я перейшов на дистанційну роботу і набагато більше часу проводжу вдома, — пояснює Ракич. — Це дозволяє мені більше грати і насолоджуватися компа­нією моїх друзів».

З початком карантинних обмежень практично кожен другий із понад 2,8 млрд геймерів на планеті почав приділяти іграм більше часу, підраховують аналітики грального ринку з дослідницької компанії Newzoo. Тим часом до їхньої когорти приєдналися мільйони знуджених локдаунами новачків. У підсумку глобальна виручка індустрії відеоігор, що впевнено йшла вгору ще до пандемії, зросла майже на чверть і сягнула $ 178 млрд. До 2024 року до цієї цифри додасться ще $ 40 млрд, прогнозують у Newzoo.

Отримати власний шматок пирога, що так швидко зростає, прагнуть як численні об'єднання студій зі створення ігрового контенту, так і технологічні велетні. Серед них і корпорація Microsoft, що наразі володіє 23 студіями розробки ігор і створює розважальний контент для всіх трьох існуючих платформ: консолей, комп’ютерів та смартфонів.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X