«Не могли діяти інакше». Меморандум з Huawei не встановлював зобов’язань з української сторони — голова Держспецзв’язку

9 липня 2021, 15:14

У Держспецзв’язку заявили, що меморандум з Huawei не встановлював зобов’язань з боку України і все ще залишається в силі.

Глава Держспецзв’язку Юрій Щиголь заявив, що відомство підписало меморандум з компанією Huawei, щоб отримати можливість вивчити їх обладнання і ПЗ. Про це Щиголь розповів в інтерв'ю Liga.Tech.

Відео дня

За словами Щиголя, коли були прийняті постанови про методологію зарахування до об'єктів критичної інфраструктури, мобільні оператори звернулися із запитом на рекомендацію щодо побудови систем захисту.

«Але мобільні оператори не мають доступу до коду того програмного забезпечення, яке вони використовують. Тому ми звернулися до Huawei із запитом на можливість вивчити їх обладнання і ПЗ. Вони погодилися, але попросили оформити дозвіл у вигляді меморандуму про обмін досвідом та вивчення ПО», — заявив глава Держспецзв’язку.

Щиголь додав, що в меморандумі немає ніяких зобов’язань від української сторони щодо Huawei. Також він заявив, що меморандум залишається в силі.

«Ми не могли діяти по-іншому, тому що на них зав’язані всі мобільні оператори», — заявив глава ДССЗЗІ.

У той же час він підкреслив, що інформація про меморандум між Держспецзв’язку та Huawei була видалена з сайту відомства «оскільки викладена інформація не відповідала суті меморандуму».

Нагадаємо, що 15 жовтня минулого року Держспецзв’язку та компанія Huawei Україна уклали меморандум про державно-приватне партнерство та взаємодію у сфері кібербезпеки, кіберзахисту і телекомунікацій. На наступний день новина про меморандум видалили з сайту відомства.

НВ Бізнес свого часу ознайомився з текстом меморандуму. Згідно з текстом документа, ДССЗЗІ і Хуавей Україна уклали меморандум з метою «зміцнення і розвитку двостороннього міжнародного співробітництва між Держспецзв’язку та Хуавей».

Реалізувати мета передбачається «зокрема шляхом обміну інформацією про інциденти кібербезпеки, реалізації спільних наукових проектів і науково-дослідних робіт, навчання і підвищення кваліфікації кадрів у цій сфері, отримання консультативної підтримки в напрямку проектування і побудови транспортних систем і мереж, сховищ даних, центрів обробки і зберігання даних, забезпечення безпеки і захисту інформації «, а також» інших напрямків діяльності сторін «.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба назвав підписаний меморандум грубим порушенням законодавства України.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X