Почав зітхати. Маск розповів, скільки SpaceX втрачає на старлінках для України

19 жовтня, 11:05
Ілон Маск продовжив скаржитися, що SpaceX не отримує грошей від Міноборони США (Фото:SHANNON STAPLETON \ Reuters)

Ілон Маск продовжив скаржитися, що SpaceX не отримує грошей від Міноборони США (Фото:SHANNON STAPLETON \ Reuters)

Глава SpaceX Ілон Маск заявив, що роботу приблизно 11 000 терміналів Starlink в Україні оплачують «кілька інших країн, організацій і приватних осіб».

Глава Tesla та SpaceX Ілон Маск заявив, що його компанія втрачає близько $20 млн на місяць через Starlink для України.

Про це він написав у Twitter.

«SpaceX втрачає близько $20 млн на місяць через неоплачені послуги та витрати, пов’язані з посиленими заходами безпеки для захисту від кібервійн, але ми продовжимо це робити ітхання)», — написав Маск.

Відео дня

Також він зазначив, що компанія не отримала грошей від Міністерства оборони США, а роботу приблизно 11 тисяч терміналів оплачують «кілька інших країн, організацій та приватних осіб».

На день раніше Маск заявив, що всього в Україну було відправлено понад 25 тисяч терміналів Starlink.

Також він заявив, що SpaceX вже відкликала свій запит на фінансування терміналів, який компанія направляла до Пентагона у вересні — ще до початку серії скандальних твітів Маска про мирний план для України та твіту колишнього посла України в Німеччині, який запропонував мільярдеру сходити н**уй.

Як повідомило видання Politico увечері 17 жовтня, у Пентагоні розглядають можливість фінансувати доступ українців до інтернет-послуг Starlink. Оплату Starlink обговорюють також у ЄС.

Як зазначив глава МЗС Литви Габріеліус Ландсбергіс, тема Starlink стала предметом дискусії на зустрічі 27 міністрів закордонних справ ЄС 17 жовтня.

Він наголосив, що доступ до інтернету для України не повинен залишатися в руках однієї «надпотужної» людини, яка може Якось прокинутися і сказати: «Я вже не хочу це робити, і все».

Водночас, Маск не зупинився на пропозиціях мирного плану для України, які включали поступку РФ українських територій, зокрема Криму.

Так, увечері 17 жовтня він знову заявив, що повернення Україною Криму закінчиться ядерною війною. Мільярдер згадав ймовірність початку Третьої світової війни та додав, що Росія сприймає Крим виключно як свою територію, «подобається це комусь чи ні».

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X