Захмарні справи. Всі ці колонії на Марсі — марна трата грошей. Інтерв'ю з Максимом Поляковим, власником Firefly Aerospace

19 вересня 2021, 10:16
НВ Преміум

Український підкорювач космосу Максим Поляков, який 3 вересня здійснив випробувальний запуск ракети, розповідає про проекти з NASA, в мільярдах доларів вираховує вартість власної компанії і розповідає журналу НВ, як він заробив перший мільйон.

М аксим Поляков казково багатий, але він сам не знає наскільки. Компанія Firefly Aerospace, що належить йому з 2017 року, одна з найпотужніших у космічній галузі світу. З листопада 2018‑го Firefly Aerospace — партнер NASA в Launch Services Program, програми з доставки мікро- і наносупутників на орбіту Землі, та Місячних програм.

Відео дня

З 2019 року військово-повітряні сили США включили компанію Полякова в партнери для участі в програмі Orbital Services Program-4, що розрахована на дев’ять років. Вона передбачає доставку важливих, подекуди секретних військових супутників на космічну орбіту. Саме зараз небо відкривається для приватних компаній з числівників нечуваної величі.

Поляков з дитинства мріяв підкорити космос, щоправда, тепер відмовляється туди летіти. Натомість запорожець — він народився саме в цьому українському міс­ті — будує в США ракети класу Alpha. Вони призначені для доставки вантажу вагою до 1 тонни як на Місяць, так і на околоземну орбіту. Наступний крок — ракети класу Beta, вантаж до 7−8 тонн. «Це вже великі супутники або велике сузір'я супутників, — уточнює підприємець. — Я поки що не бачу приватних компаній, здатних замовляти ракети такого класу. Наразі потрібна Alpha».

3 вересня Поляков здійснив випробувальний запуск ракети, яка хоч і не долетіла до космосу, але стала надважливим етапом у його підкоренні. І тепер Поляков готується до наступного запуску.

Офіс та виробництво Firefly Aerospace розташовані в штаті Техас і українському Дніпрі, але дзвінок журналіста НВ наздогнав підприємця між цими двома світами.

— Я хотів сказати доброго ранку, але, виявляється, ви зовсім поруч, у Лондоні. Отже, доб­рий день. Ви тепер готуєтеся до запуску другої ракети, правильно?

Показати ще новини
Радіо НВ
X