Український мобільний оператор буде ідентифікувати абонентів через Дію

18 грудня 2020, 17:09

Мобільний оператор lifecell буде ідентифікувати абонентів через електронні документи в додатку Дія.

Український мобільний оператор lifecell першим почав застосовувати шеринг електронних документів, що засвідчують особу через додаток Дія. Про це йдеться в повідомленні оператора.

Відео дня

Відзначається, що в першу чергу це вплине на процедуру реєстрації мобільного номера у оператора. Тепер дані абонента, який бажає юридично "закріпити" номер за собою, автоматично завантажуються у внутрішні системи lifecell після його згоди.

Зараз система оператора через Дію автоматично приймає копії наступних видів цифрових документів: ID-карти (паспорта громадянина України нового зразка) та закордонного паспорта.

Повідомляється, що оператор приймає електронні версії та інших документів, що засвідчують особу. Однак введення даних з таких документів не є автоматичним і, відповідно, займає більше часу.

У lifecell назвали реєстрацію мобільного номера найбільш дієвим методом для захисту SIM-карти від шахрайства.

Нагадаємо, що в липні цього року український мобільний оператор Київстар не підтримав ідею дозволу перенесення номера незареєстрованим абонентам, назвавши процедуру небезпечною і веде до зростання шахрайства. Vodafone Україна хоч і підтримав спрощення процедури в цілому, виступив проти дозволу переносити знеособлені номера. У lifecell ж виступали за перенесення реєстрації абонента до оператора-одержувача.

У НКРЗІ тоді відзначили, що більшість випадків шахрайства пов'язані зі зміною сім-карти , а не переносом номера, і перенесення обов'язку реєстрації абонента який хоче скористатися послугою перенесення мобільного номера (MNP), на оператора-одержувача не несе додаткових ризиків для абонентів.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X