«Витісняють з ринку». Ланет поскаржився Антимонопольному комітету на медіагрупи

7 квітня 2021, 17:06

У ТОВ Мережа Ланет заявили, що відсутність контрактів з ключовими медіагрупами може привести до втрати провайдером до 70% телевізійних абонентів.

Один з найбільших інтернет-провайдерів України Ланет подав до Антимонопольного комітету України скаргу на дії медіагруп (StarLightMedia, Медіа Групи Україна, 1 + 1 media і Інтер), які розірвали контракти на ретрансляцію своїх каналів в мережі провайдера. Текст заяви є в розпорядженні НВ Бізнес.

Відео дня

У Ланет заявили, що хоча «де-юре» загальний розмір частки медіагруп на ринку не досягає порогового значення в 70%, який дозволяє визнати суб'єкти колективною монополією, «де-факто» вони не відчувають значної конкуренції з боку інших учасників ринку.

«У порівнянні з іншими телеканалами, чотири провідні медіагрупи України, такі як 1+1 Media, Медіа Група Україна, StarLightMedia та Inter Media Group, маючи в своєму арсеналі не один телеканал, мають значну (вирішальну) частку на ринку телевізійного мовлення, яка дозволяє їм впливати як на умови, так і на поведінку учасників ринку», - йдеться в заяві Ланет.

У заяві провайдера кажуть, що оскільки провідні медагруппи мають значну частку на ринку телевізійного мовлення, це дозволяє їм впливати на поведінку учасників ринку.

У Ланет підкреслили, що провайдер не може сам формувати пакет для абонентів, оскільки канали медіагруп продаються пакетом. Таким чином, провайдер не може відмовитися від певної частини телеканалів.

«А медіагрупи продовжують диктувати і "нав'язувати" ринку свої умови завдяки популярності флагманських каналів, за якими вони прокладають шлях для всього пулу», - йдеться в скарзі провайдера АМКУ.

Також в Ланет заявили, що не можуть відмовитися від співпраці з однією з медіагруп під загрозою непідписання контракту з іншими трьома гравцями.

«Невдоволення Медіагруп викликало те, що ТОВ Мережа Ланет виступила проти необґрунтованого підвищення медіагрупи вартості прав на ретрансляцію їх телеканалів (підвищення роялті) », - йдеться в тексті скарги.

Ініційований медіагрупами односторонній розрив контрактів з провайдером в Ланет називають «тиском і шантажем».

У Ланет заявили, що в разі остаточного розриву договорів з медіагрупи можуть втратити до 70% телевізійних абонентів.

«Тобто Товариство (ТОВ Мережа Ланет - ред.) можуть витіснити як провайдера з ринку телевізійного мовлення », - йдеться в заяві.

Нагадаємо, що чотири українські медіагрупи StarLightMedia, Медіа Група Україна, 1 + 1 media і Інтер в односторонньому порядку розірвали договори з провайдером Ланет і трансляція каналів цих медіагруп в мережі провайдера припиниться в травні цього року.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X