В Київстар розповіли, як зниження ставки інтерконекту відіб'ється на тарифах

6 липня 2020, 15:51

За словами президента Київстар Олександра Комарова, український телеком-ринок знаходиться в світових аутсайдерах за показником ARPU.

В українських мобільних операторів на цей час немає економічних причин для зниження тарифів, заявив президент Київстар Олександр Комаров в інтерв'ю виданню Mind.ua.

На думку Комарова, зниження ставки інтерконекту з 12 до 8 копійок не призведе до зниження тарифів.

Відео дня

«Розмови про те, що це нібито знизить тарифи на дзвінки для абонентів - лукавство» - заявив він.

Також він додав, що всі попередні дії в цьому напрямку "не увінчалися" подібним результатом.

Президент Київстар підкреслив, що на даний момент український телеком-ринок знаходиться серед світових аутсайдерів по ARPU (Місячного чеку абонента).

Також топ-менеджер Київстар заявив, що згідно з планом зниження ставки інтерконекту на якому наполягали в lifecell (Зниження спочатку з 12 до 8 копійок, а в подальшому - до 3,5 копійок) протягом двох років призведе до того, ринок недоотримає 1,6 млрд грн доходів.

Весь річний дохід мобільних операторів від термінації мобільного трафіку в 2019 становив 1,514 млрд гривень.

Нагадаємо, що Національна комісія, що здійснює держрегулювання в сфері зв'язку та інформатизації, прийняла рішення знизити ставку інтерконекту з 12 до 8 копійок 19 травня . Новий тариф повинен вступити в силу з першого січня 2021 року. Тоді в Нацкомзв'язку підкреслили, що Отовая ставка інтерконекту має бути близькою до собівартості, яку в НКРЗІ визначили на рівні 3-6 копійок. Також регулятор підкреслив, що зниження ставки є методом регулювання конкуренції.

Однак, ряд організацій виступив з критикою такого рішення регулятора. Зокрема, проти зниження ставки виступили АСС і Федерація роботодавців України, яка звернулася до Державної регуляторну службу. У ГРС врахували лист ФРУ і прийшли до висновку, що рішення НКРЗІ є регуляторним актом і проект такого рішення повинен був бути опублікований для отримання зауважень і пропозицій.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X