Коломойський вийшов з наглядової ради Плюсів

8 грудня 2021, 15:04

Бенефіціарний власник 1+1 олігарх Ігор Коломойський вийшов з наглядової ради телеканалу.

Нацрада з телебачення та радіомовлення переоформила п'ять ліцензій ТОВ ТРК Студія 1+1 на засіданні 8 грудня, передає Детектор Медіа.

Зміни стосувалися виходу зі складу наглядової ради 1+1 бенефіціарного власника Ігоря Коломойського.

Відео дня

У пресслужбі 1+1 заявили, що заява про вихід Коломойського зі складу наглядової ради була підписана у травні 2021 року. У вересні відбулися загальні збори учасників, де розглянули та задовольнили це рішення та оформили відповідний протокол. У жовтні документи було подано регулятору.

«Жодних змін у структурі власності ТОВ ТРК Студія 1+1 елеканал 1+1) не сталося», - підкреслили в пресслужбі.

На початку року Нацрада не знайшла порушень у змінах структури власності каналів групи 1+1 media.

Згідно з даними про кінцеві бенефіціари підприємства, у структурі власності 1+1 media частка компанії Bolvik Ventures LTD становить 24,51%. Саме така частка належала Ігореві Суркісу.

Контролерами ж Bolvik Ventures LTD з практично рівними частками значилися три фізособи - Ігор Суркіс ( з часткою 33,34%), Леонід Ашкеназі (з часткою 33,33%) та дружина Віктора Медведчука телеведуча Оксана Марченко (з часткою 33,33%).

Нагадаємо, що у листопаді цього року п'ятий президент та лідер Євросолідарності Петро Порошенко продав акції телеканалу Прямий та 5 каналу журналістам після підписання президентом Володимиром Зеленським закону про олігархи.

5 листопада президент Володимир Зеленський підписав закон про деолігархізацію. Він заявив, що бізнес «має працювати за законом і нарівні з іншими економічними суб'єктами».

Верховна Рада ухвалила законопроєкт про олігархів ще 23 вересня 279 голосами, однак того ж дня виявилося, що депутати виклали статтю 5 у трьох різних редакціях.

3 листопада Рада виправила цю помилку і ще низку неточностей. За те, щоб рішення про внесення до реєстру олігархів ухвалював РНБО, проголосувало 249 депутатів.

Кого визнаватимуть олігархами:

  • бере участь у політичному житті;
  • має значний вплив на засоби інформації;
  • є кінцевим бенефіціарним власником суб'єкта господарювання, який після початку дії цього закону є суб'єктом природних монополій чи займає монопольне ( домінуюче) становище над ринком відповідно до закону Про захист економічної конкуренції та протягом року підряд підтримує чи посилює таке становище;
  • підтверджена вартість активів особи ( та суб'єктів господарювання, бенефіціаром яких воно є), перевищує 1 млн прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року ( У 2021 році - 2,27 млрд грн).

Рішення про визнання людини олігархом ухвалює Рада національної безпеки та оборони України на підставі подання Кабміну, члена РНБО, Нацбанку, СБУ або Антимонопольного комітету.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X