За п’ять років. Коли з’явиться база на Місяці, чому там не буде людей, і хто встигне швидше, Китай або США — Поляков

18 вересня 2021, 10:01

Діюча станція на Місяці з’явиться за п’ять років, але люди на ній жити не будуть, вважає Максим Поляков, засновник і власник Firefly Aerospace, однієї з найпотужніших приватних компаній у космічній галузі.

Про це Поляков розповів у інтерв'ю журналу НВ.

«Я б хотів, щоб для людей вона [станція на Місяці] взагалі ніколи не з’явилася. Це марно. Система управління відчуттями за роботизації, яка зараз відбувається, зробить так, що за п’ять років кожен зможе „бути“ на Місяці. Купуєш на дві години квиток, віртуалізіруешся з роботом і отримуєш ті ж відчуття», — заявив Поляков.

Відео дня

Він вважає, що і плани колонізувати Марс людьми — марна трата грошей.

«Нам конче необхідно освоїти навколоземний простір, щоб Землю краще розуміти, її екологію. Місяць потрібен як точка підскоку, як база. Очевидно, і виробництво там буде. Щоразу вивозити кілограми води і енергії вгору, долаючи земне тяжіння, це дуже дорого. А на Місяці все це є. З розвитком 3D-принтінга просто завезуть апарати туди, і вони все побудують. Але це буде роботизоване місто», — впевнений Поляков.

На його думку, постійно діюча база на Місяці з’явиться років через п’ять.

«Питання тільки: чия та база? Китайська? Китайсько-російська? Або американська? Думаю, що може так статися, що китайська з’явиться швидше. Але американська буде фундаментальна, вона буде окупатися. Це ж мета NASA. Всі програми у США спрямовані на те, що держава тобі допомагає, але далі ти повинен створювати стійку модель, що дозволяє приватними грошима виживати. Люди теж там будуть. будуть туристи. Висадка буде. Але я не учасник цих програм. Я учасник NASA CLPS, яка без людей».

Повну версію інтерв'ю з Максимом Поляковим читайте тут.

Показати ще новини
Радіо НВ
X