У відповідь на дії США. Китай запускає глобальну ініціативу щодо захисту даних

8 вересня 2020, 11:54

Китай запускає Глобальну ініціативу з безпеки даних у відповідь на аналогічну програму Clean Network, оголошену США.

Китай запускає власну ініціативу щодо встановлення глобальних стандартів безпеки даних, намагаючись таким чином протидіяти спробам США переконати інші країни захистити свої мережі від китайських технологій. Про це пише Wall Street Journal.

Відео дня

Про запуск Глобальної ініціативи з безпеки даних міністр закордонних справ Китаю Ван І оголосив у вівторок, 8 вересня на семінарі по глобальному цифровому управлінню в Пекіні.

Міністр послався на зростаючі ризики для безпеки даних і те, що він охарактеризував як спроби політизувати питання безпеки і очорнити конкуруючі країни з питань технологій.

За словами Вана, «важливо розробити набір міжнародних правил безпеки даних, які відображали б волю і поважали інтереси всіх країн».

В рамках своєї нової Глобальної ініціативи з безпеки даних Китай закликає всі країни забезпечувати безпеку даних «комплексним, об'єктивним і заснованим на фактах чином» і підтримувати відкритий, безпечний і стабільний ланцюжок поставок інформаційних і комунікаційних технологій і послуг

Відзначається, що ініціатива Пекіна виникла на тлі загострення напруженості у відносинах з Вашингтоном з таких питань, як торгівля і технологічна конкуренція. Вона з’явилася приблизно через місяць після того, як держсекретар США Майк Помпео оголосив про програму Clean Network, яка виключить китайські телекомунікаційні компанії, додатки, хмарних провайдерів і підводні кабелі з інтернет-інфраструктури, що використовується США і іншими країнами.

Попри те, що в китайській ініціативі не згадуються США, китайський міністр чітко дав зрозуміти, що цей крок є відповіддю на зусилля Білого дому, зазначає видання.

Нагадаємо, що 1 липня Федеральна комісія зв’язку США офіційно оголосила китайські телекомунікаційні компанії Huawei і ZTE загрозами національній безпеці.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X