З ініціативи Huawei. Китай почне антимонопольне розслідування проти Google — Reuters

30 вересня 2020, 17:27

Влада Китаю вважають, що монопольне становище Google завдає «екстремальний збиток» місцевим виробникам.

Китай готується почати антимонопольне розслідування відносно Google через операційну систему Android, передає Reuters з посиланням на два інформованих джерела.

Влада КНР перевірятимуть, чи використовувала Google свою операційну систему для придушення вільної конкуренції виробників смартфонів.

Відео дня

Повідомляється, що розслідувати справу стосовно Google запропонував китайський техногігант Huawei, який знаходиться під санкціями США. Справу представлено в антимонопольний комітет Держради Китаю.

За словами одного з джерел агентства, в Китаї вважають, що монопольне становище Google завдає «екстремальний збиток» китайським виробникам. Рішення про те, чи проводити офіційне розслідування, може бути прийнято вже в жовтні. Відзначається, що на нього може вплинути стан відносин Китаю з США.

На яких саме сервісах Google зосередиться розслідування поки невідомо. Відзначається, що більшість китайських виробників смартфонів використовують версію платформи Android з відкритим вихідним кодом. При цьому, онлайнові сервіси компанії (Такі, як пошта і пошуковик) на території Китаю заблоковані.

У Huawei відмовилися коментувати ситуацію. У компанії Google не відповіли за запит агентства. Головний регулятор ринку Китаю, Державна адміністрація з регулювання ринку та Державну раду також не відповіли на запит про коментарі.

Нагадаємо, що в липні цього року США офіційно оголосили Huawei загрозою національній безпеці .

Раніше, 15 травня 2020 року, стало відомо про те, що США змінюють одне із стратегічних правил експорту, щоб заблокувати поставки чіпів в Huawei Technologies . За прогнозами експертів, це рішення може серйозно торкнутися і американські компанії, тому що Huawei буде розвивати власну ланцюжок поставок.

У травні 2019 року минулого року США внесли китайську Huawei в чорний список, обмеживши діяльність компанії на американському ринку і заборонивши американським держструктурам використовувати обладнання Huawei. 14 травня 2020 США продовжили санкції проти Huawei ще на рік .

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X