Дісталося держсектору. З початку року в Україні зафіксували майже 14 млн інцидентів в сфері кібербезпеки — НКЦК

29 січня 2021, 19:46

За даними НКЦК з початку року в Україні не зафіксовано масштабні кіберзагрози.

З початку 2021 року в Україні зафіксовано вже майже 14 млн. Інцидентів в сфері кібербезпеки. Про це йдеться в заяві Національного координаційного центру кібербезпеки.

Відзначається, що понад 75% від усіх кібератак в Україні були спрямовані на держсектор. В середньому за місяць найбільшу кількість інцидентів було пов'язано з несанкціонованим доступом до комп'ютерних систем (70% випадків), скануванням ресурсів (10% випадків) і здійсненням атак типу brute-force (7% випадків).

Відео дня

Також в координаційному центрі окремо виділили фішингові атаки, які були зафіксовані більш ніж 400 000 випадків.

Зокрема, фахівці виявили масову розсилку фішингових електронних листів по державних установах нібито від Адміністрації Держспецзв'язку. Файл, який знаходився в цих електронних листах, надавав доступ зловмисникам до віддаленого управління ураженим комп'ютером.

У НКЦК відзначили, що масштабних кіберзагроз в Україні за вказаний період не зафіксовано. При цьому, світова тенденція за останній місяць свідчить про збільшення випадків фішингу та продажу великих баз даних.

Раніше в СБУ прогнозували, що в 2021 році хакери продовжать атакувати український бізнес через інструменти для віддаленої роботи і пошту.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X