Недолік комунікації, переробки і страх звільнення. Українські IT-фахівці про роботу на карантині - опитування DOU

7 квітня 2020, 19:16

По результатам опроса, из дому работают около 92,4% украинских айтишников. В офисах остались 2,1% работников.

Понад 92% українських IT-фахівців працюють з дому в період карантину, йдеться в опитуванні DOU.

З них понад 82% перейшли на віддалену роботу після введення заходів з боротьби з розповсюдженням коронавірусу. В офісах залишилися працювати 2,1% фахівців. Відзначається, що в основному продовжують працювати в офісах співробітники не IT-компаній.

Відео дня

При цьому, повністю задоволені новим форматом роботи всього 22% опитаних фахівців.

«Сьогодні ми маємо дещо спотворений вигляд ремоут-роботи: адже спеціалісти обмежені в пересуванні, далеко не всі мають окремі приміщення для праці, немає можливості змінювати оточення, а у декого вдома ще сім’я», - зазначають автори опитування.

Найбільше незадоволені віддаленою роботою HR - фахівці і рекрутери. З них 20% мріють повернутися в офіс. На другому місці менеджери проєктів і топменеджери - 14-15% з них хочуть назад в офіси. Серед розробників хочуть повернутися в офіс всього 9% опитаних. Найбільше хочуть повернутися в офіс співробітники, у яких є діти. Діти і родичі заважають працювати приблизно чверті респондентів.

Серед мінусів роботи з дому опитані найчастіше називали брак комунікації з колегами та овертайми. Близько 31% працівників поділилися, що з дому працюють більше, ніж в офісі. При цьому, майже 12% респондентів відзначили, що починають робочий день раніше, ніж в офісі, а завершують - пізніше.

При цьому, майже 20% респондентів вважають, що вдома вони працюють менш продуктивно, а 24% заявили що саме поза офісом більш продуктивні.

З плюсів переходу на домашню роботу респонденти найчастіше називали економію часу на дорогу (82%) і меншу ймовірність захворіти (60%).

Після закінчення карантину тільки 12,3% фахівців готові продовжувати працювати з дому. Тоді як більшість (57,8%) хотіли б комбінувати обидва види роботи.

Також більшість фахівців (82,7%) зазначили, що компанія не контролює їх робочий час поза офісом. На момент переходу на дистанційну роботу всього третина опитаних мала все необхідне для облаштування домашнього офісу. Більшості опитаних в облаштуванні домашнього офісу повністю або частково допомагали роботодавці.

При цьому, майже третина респондентів вказують, що їхня компанія почала втрачати клієнтів, ще 16% згадали про скорочення персоналу. Деякі фахівці розповіли про зниження зарплат і фіксації їх за курсом на початок березня.

Найбільше скорочення зарплат зачепили співробітників не IТ-компаній, маленьких фірм і фрілансерів.

Найбільше опитані представники IT-співтовариства побоюються глобальної економічної кризи і кризи в Україні. Втратити роботу бояться близько 52% опитаних.

Нагадаємо, що за даними дослідження компанії NordVPN, на удаленке співробітники працюють в середньому на дві години довше , ніж з офісу.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю
Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X