Доходи від інтернету ростуть, EBITDA падає. Укртелеком відзвітував за підсумками першого кварталу

24 квітня 2020, 15:07

В Укртелекомі відзначають 7% зростання доходів від надання послуг інтернету і передачі даних.

Найбільший оператор фіксованого зв'язку Укртелеком відзвітував про скорочення EBITDA до 400 млн грн за перший квартал 2020 року, що на 6,1% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Про це повідомляє прес-служба компанії.

Відео дня

Маржа EBITDA за перший квартал знизилася на 0,5 процентних пункту до 25,5%, а чистий дохід на 5% - до 1,6 млрд грн.

При цьому в компанії відзначають 7% зростання доходів від надання послуг інтернету і передачі даних. За підсумками кварталу ці послуги принесли компанії до 521 млн грн.

«При цьому середнє споживання трафіку одним абонентом домашнього інтернету від Укртелекому зросла на 25% - до майже 117 Гбайт, а серед користувачів оптики - до 235 Гбайт, що в певній мірі обумовлено і впровадженими в березні карантинними заходами», - відзначають в компанії.

У компанії підкреслили, що надходження від цих послуг є ключовим позитивним фактором впливу на дохід компанії.

У той же час, загальний дохід Укртелекому від телекомунікаційних послуг склав 1,3 млрд грн, що на 7% менше у порівнянні з першим кварталом попереднього року. Таку ситуацію в компанії пояснюють падінням доходів від фіксованої телефонії, що є загальносвітовим трендом для голосових послуг.

Як зазначає агентство Інтерфакс-Україна, за звітний період доходи Укртелекому від фіксованої телефонії впали на 20,9% в порівнянні з аналогічним періодом 2019 року і склали 574 млн грн.

У коментарі агентству компанія також повідомила, що дебіторська заборгованість держави перед оператором за надання послуг пільговим категоріям населення зросла на 8% - до 144 млн грн.

Капітальні інвестиції за перший квартал 2020 року склали 112 млн грн. Зокрема, компанія продовжила реалізацію проектів з розвитку оптичної інфраструктури та підключення до оптики жителів невеликих населених пунктів і соціальні об'єкти.

Також в компанії відзвітували про 24% зростання доходів від комерційної оренди майна, незадіяного у виробничих процесах. Оренда принесла компанії 87,5 млн грн за підсумками першого кварталу.

У січні-березні поточного року Укртелеком перерахував до бюджетів усіх рівнів 478 млн грн податків. Чистий фінансовий результат за перший квартал в компанії називати не стали.

Нагадаємо, що за підсумками минулого року в Укртелекомі відзвітували про зниження чистого доходу на 1,4% , відзначивши зниження доходів від телефонії у всіх сегментах послуги при одночасному зростанні доходів від послуги доступу до інтернету на 6,2%.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X