Кабмін прийняв постанову про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах

8 лютого 2021, 18:20

Прийнята Кабміном постанова дозволить повною мірою використовувати сучасні мережеві технології і забезпечить якісне впровадження електронних сервісів взаємодії між органами держвлади.

Кабінет міністрів України прийняв постанову про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах. Про це повідомляє пресслужба Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України.

Відео дня

Відповідні зміни в зміни в Правила забезпечення захисту інформації в інформаційних, телекомунікаційних та інформаційно-телекомунікаційних системах були напрацьовані робочою групою у складі фахівців Держспецзв'язку, Міністерство цифрової трансформації України, Державного митного комітету та експертів галузі.

Відзначається, що прийнята постанова дозволить повною мірою використовувати сучасні мережеві технології і забезпечувати якісне впровадження електронних сервісів взаємодії між органами державної влади.

Також документ забезпечує гармонізацію актів Кабміну відповідно до такими вимогами чинного законодавства в сфері захисту інформації:

  • до Законів України Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах та Про ліцензування видів господарської діяльності;
  • з вимогами до підключення систем, в яких обробляється службова інформація і інформація, яка становить державну таємницю, до глобальних мереж передачі;
  • з криптографічним захистом конфіденційної інформації в органах державної влади, військових формуваннях, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, що належать до сфери їх управління.

Відзначається, що Адміністрація Держспецзв'язку в тримісячний термін розробить вимоги до засобів криптографічного захисту інформації в державних органах.

Нагадаємо, що в листопаді минулого року в Міністерстві цифрової трансформації анонсували реформу Держспецзв'язку та Концерну РРТ.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X