Євросоюз включив Україну у свій план по цифровізації

Гюнтер Еттінгер переконаний, що Європа не зможе конкурувати з США та Китаєм без створення єдиного цифрового ринку

Гюнтер Еттінгер переконаний, що Європа не зможе конкурувати з США та Китаєм без створення єдиного цифрового ринку

Єврокомісар Гюнтер Еттінгер заявив, що в єдину цифрову панєвропейську інфраструктуру має увійти і наша країна

Щоби витримати конкуренцію з північноамериканськими та далекосхідними економіками, Євросоюз потребує 600-700 млрд євро інвестицій у розвиток цифрової економіки. Причому в єдину пан'європейську інфраструктуру мають входити Швейцарія, Україна та держави Західних Балкан (не входять в ЄС – НВ Бізнес). Про це сьогодні заявив комісар у справах цифрової економіки та суспільства Єврокомісії Гюнтер Еттінгер на щорічному Європейському форуму в Альпбаху (Австрія), повідомив Reuters.

На його думку, Європа має направити зазначені кошти на стрімкий розвиток волоконно-оптичних мереж і запуск наступного покоління стільникового зв’язку п’ятого покоління (5G). Якщо цього не зробити, то "ми втратимо, оскільки нам не будуть доступні важливі технологічні можливості", підкреслив Еттінгер.

"Те, що Україна розглядається в плані інвестицій ЄС з побудови сучасної цифрової інфраструктури – оптики і/або 5G – це дійсно позитивна новина", - переконана директор департаменту розвитку інновацій та інтелектуальної власності Міністерства економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) Олена Мініч. За її словами, про можливість фінансувати подібні проекти з боку ЄС йшлося під час візиту до Києва Еттінгера в липні цього року.

Тоді сторони анонсували створення Цифрового Співтовариства (Digital Community) для гармонізації ринків між ЄС і Україною. Саме побудова цифрової інфраструктури - це ключовий проект для досягнення гармонізації, підкреслила Мініч. "При великому внутрішньому потенціалі Україна далеко позаду країн ЄС в даному питанні", - констатувала вона.

Тільки рік тому Україна подолала "розрив в 3G" і скоротили його з 10-річного відставання від Європи на п’ять-шість років. "Розрив з Америкою у нас все ще 10-річний. Зараз завдання з вуст комісара Еттінгера звучить до болю знайоме: Європа разом з Україною повинна "наздогнати і перегнати Америку!", - вважає представниця МЕРТ.

У 2015 році ЄС зробив дослідження цифрової інфраструктури України, розповіла Мініч. Економічний ефект при зростанні абонбази широкосмугового інтернет-доступу (ШСД) на кожні 10% користувачів експерти оцінили в додаткових 4-6 млрд євро на рік до ВВП країни. Якщо зараз проникнення ШСД становить 33% в середньому по країні, то при досягненні 43% економічний ефект сягне 5 млрд євро на рік.

Мініч зазначила, що на комісії ЄС з питань інформаційного суспільства Україна запропонувала, щоби наша країна стала "тестовим полігоном" для розробки, випробування та впровадження 5G-технологій. "У нас є всі передумови для цього: висококваліфіковане інженерні та ІТ-кадри, є технологічні та інноваційні традиції. А також є "цифровий розрив", коли стрибок від однієї технології до іншої може дати максимальний ефект", - підкреслила вона.

Голова Національної комісії регулювання зв’язку та інформатизації (НКРЗІ) Олександр Животовський назвав логічним підвищений інтерес ЄС до цифрової інфраструктури. "Це знімає бар’єри на ринку", - зазначив він. Адже США і Китай – дві великі країни, з чисельним населенням і велетенським внутрішнім ринком кожна. Натомість Євросоюз зараз – це 28 різних ринків. Тому йому треба ліквідувати всі завади для розвитку – це питання конкурентоздатності з США та Китаєм, підкреслив Животовський.

Керівник НКРЗІ вважає "дуже важливим" те, що Євросоюз включив Україну у свої плани з цифровізації. "На нас це накладає зобов’язання розвиватися у повній синхронізації з ЄС", - зазначив очільник телеком-регулятора. Він нагадав, що США уже виділили радіочастоти для 5G, тоді як у Європі цей процес ще не завершено. Спочатку ЄС має визначитися, у яких діапазонах слід запустити п’яте покоління стільникового зв’язку. І в цих діапазонах Україні, як частині пан'європейського телеком-ринку, також доцільно розвивати 5G.

Необхідність багатомільярдних інвестицій в телеком-інфраструктуру ЄС Еттінгер обґрунтував на прикладі Amazon і Google. Ці компанії завдяки широкосмуговим мережам, які вже є в США, можуть збирати дані, які дають набагато більше знать про потреби клієнтів, ніж більшість європейських компаній.

Єврокомісар наголосив, що у своїх поїздках Європою він переконує партнерів у необхідності запровадити єдині цифрові стандарти, в тому числі щодо захисту персональних даних і права на їх використання. Це єдиний спосіб витримати конкуренцію з північноамериканськими ІТ-гігантами, переконаний Еттінгер.

"Стандарти щодо підключених автомобілів мають бути однаковими по всій Європі. І вони мають бути достатньо сильними, щоби стати частиною глобальних норм і стандартів", - заявив Еттінгер. Для виконання цього завдання він закликав європейські університети залучати міжнародних ІТ-експертів.

Він підкреслив, що Євросоюз повинен зібрати воєдино всі свої переваги, які є в університетах та в індустрії. Інакше 28 розрізнених ринків (кількість країн-учасників ЄС – НВ Бізнес) будуть недостатньо сильними, щоби конкурувати з Кремнієвою Долиною, вважає Еттінгер.

Передплатіть журнал НВ за спеціальною ціною

До кінця листопада дешевше на 110 грн.
Передплатіть журнал на 12 місяців усього за 559 грн.

Ваш промокод для сплати онлайн – 89790834

Передплатити журнал
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Технології ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: