Час єдинорогів. Що повинна зробити українська IT-компанія, щоб досягти капіталізації в $1 млрд

4 вересня 2021, 09:09
НВ Преміум

Маючи не найкращі стартові умови, вітчизняні IT-бізнесмени створили вже кілька компаній з мільярдною капіталізацією. Далі буде більше, пише журнал НВ.

«С амі не шукали гроші, нам їх запропонували», — каже Олег Рогинський, засновник People.ai, коментуючи серпневе залучення його технологічною компанією венчурних інвестицій у розмірі $ 100 млн. Відповідна новина привернула увагу багатьох в українській стартап-спільноті та поза нею, адже People.ai поповнила перелік так званих єдинорогів — технологічних бізнесів, чия капіталізація перевищує $ 1 млрд.

Відео дня

В епоху, коли найбільші фірми світу мають трильйонну оцінку, ринок «єдинорогів» переживає цілий бум: венчурні фонди із США та Європи мають чимало ліквідності, котру вони вливають у перспективні проєкти.

Українська IT-індустрія теж зростає на цих фінансах. Саме завдяки їм на сцену вийшла низка вітчизняних «єдинорогів» — People.ai, Grammarly, GitLab та Firefly Aerospace Максима Полякова, чиї проєкти в космічній сфері стали справжнім проривом у цій галузі.

«В Америці ти нікого не здивуєш мільярдною компанією, а для України це гордість», — розповідає Євген Сисоєв, керуючий партнер інвестфонду AVentures Capital. Останній і сам допоміг набрати оберти People.ai, інвестувавши в неї.

Показати ще новини
Радіо НВ
X