Запрограмовані на успіх. Чому IT-галузь в Україні стала найкоротшим шляхом до зміцнення середнього класу

19 березня 2020, 09:00
NV Преміум

Усього за рік вітчизняна IT-індустрія на третину наростила продажі своїх послуг на зовнішніх ринках, перевищивши за цим показником виручку всіх експортерів української пшениці, — пише журнал НВ.

На початку цього року український IT-ринок розбурхала серйозна новина: світовий гігант Google відкрив у Києві свій офіс розробки.

Через кілька тижнів — нове повідомлення: Reddit, одна з найпопулярніших у світі платформ для спілкування (430 млн унікальних користувачів), заявила про відкриття інженерного офісу в столиці України. Крім того, завів своє відділення у Києві й Viber, водночас вирішивши розширити своє одеське представництво. Всі ці повідомлення доводять, що українські програмісти і розробники стали досить популярними у світі.

Відео дня

А ось ще один доказ: у 2019 році вітчизняна галузь інформаційних технологій, за підрахунками асоціації IT Ukraine, експортувала на зовнішні ринки розробок і послуг на $4,2 млрд — це на третину більше, ніж у 2018-му. Виручка IT-сектора навіть перевищила аналогічний показник зернотрейдерів, які за торік продали за кордон пшениці на $3,6 млрд.

Показане українськими програмістами в 2019-му зростання виручки стало найзначнішим за останні чотири роки, каже Дмитро Овчаренко, віцепрезидент IT Ukraine. Раніше цей показник не перевищував 25%. А загалом із 2016 року галузь зросла більш ніж удвічі. Тепер у ній зайняті, за оцінками харківського IT-кластера, 220 тис. осіб, які працюють у понад 4 тис. компаній. Переважна більшість із них працює саме на експорт — надають послуги з розробки програмного забезпечення (ПЗ) закордонним компаніям. Світовий же IT-ринок щорічно додає по 4,6%.

«Україна — це бренд, це світовий центр послуг із розробки», — каже Костянтин Клягін, засновник компанії Redwerk, яка в Україні створює Saas — системи для електронного уряду, телерадіомовних мереж і великого бізнесу ЄС і США.

Показати ще новини
Радіо NV
X