Успіх у стилі техно. Завдяки чому українська IT-індустрія б'є рекорди з експорту послуг, і що заважає її росту

27 лютого 2021, 11:11
NV Преміум

Український технологічний експорт торік поставив рекорд, перевищивши $5 млрд. 2021 рік обіцяє вітчизняним розробникам ще більші досягнення. Про це пише журнал НВ.

«Я відвідав Україну п’ять разів, завітав до Харкова й Дніпра, а потім дізнався, що в історії України помітний слід залишили скандинавські вікінги», — пояснює норвезький бізнесмен Арне М'єс причину, через яку він у 2010 році запустив офіс своєї технологічної компанії Itera в Україні.

Відео дня

Зараз там працевлаштовані 170 фахівців, які займаються розробкою сервісів і рішень для фінансового й енергетичного секторів. За минулий рік обсяг розробок, які роблять київські програмісти Itera на замовлення центрального офісу компанії, зріс на третину.

Рух угору — цим зайнята вся українська IT-галузь. За 2020-й національний технологічний експорт зріс на 20,4%, перевищивши позначку $5 млрд. А це історичний максимум для місцевої IT-індустрії. Тепер її частка у загальному експорті сягнула до 8,3% 2013-му було лише 1,6%).

Це все ще менше, ніж у агросектора, але приблизно удвічі більше, ніж доходи від експорту послуг української газотранспортної системи.

Технології змінюють обличчя національної економіки, яка традиційно залежить від цін на сировинні товари: розробки айтівців створюють пласт продукції з високою доданою вартістю.

Показати ще новини
Радіо NV
X