$22 млрд на рік — у найгіршому випадку. Скільки Україна буде заробляти на IT-індустрії через десять років
У 2019 Україна отримала від IT-індустрії близько $4,2 млрд експортної виручки. У наступні 10 років Україна за зростання IT-бізнесів на 14% на рік може досягти $22 млрд експортної виручки.
Про це в інтерв'ю журналу НВ розповів Тарас Кицмей, співзасновник і член ради директорів компанії SoftServe.
При цьому він зазначив, що за останні роки IT-індустрія зростає на 20−25% на рік, так що цей прогноз можна вважати досить консервативним.
Кіцмей звернув увагу на стримуючі фактори для такого зростання. «Щоб підтримати зростання індустрії на 20−25% на рік, нам потрібно щорічно залучати 50 тис. нових фахівців. На сьогодні система освіти випускає тільки 25 тис. айтішників, це удвічі менше, ніж потрібно», — сказав він.
Також Кіцмей застеріг від радикальної зміни чинного способу оподаткування айтішників.
«Якщо сьогодні змінити спосіб роботи ФОПів, і, наприклад, IT-фахівці платили б суму оподаткування під 40% від доходу, можливо, багато б передумали, почали шукати працевлаштування за кордоном. Зараз же ситуація унікальна: айтішники, які живуть в Україні, їздять по всьому світу, практично працюють глобально, але повертаються додому. Вони легко можуть іммігрувати за кордон, але вони цього не роблять, але ж їм набагато легше, ніж іншим. Багато інших українці мріють виїхати за кордон, але у них не виходить. а якщо виходить, то їдуть не на кращі зарплати. Тому ми цей IT-феномен в Україні повинні зберегти. Тільки так ми зможемо рости на 20−25% в рік», — сказав засновник SoftServe.
Повну версію інтерв'ю з Тарасом Кіцмеєм читайте тут.