Мінцифри хоче знизити для IT-шників податки, але заборонити зовнішньоекономічну діяльність — відео

3 березня 2020, 14:12

Влада пропонує створити для IT-фахівців окрему групу спрощеного оподаткування, але заборонити їм займатися зовнішньоекономічною діяльністю.

Представники влади та IT-індустрії дійшли згоди щодо прийнятної моделі оподаткування галузі. Йдеться про введення п’ятої групи платників єдиного податку з меншою, ніж пропонувалося, ставкою ЄСВ. Про це заявив заступник міністра цифрової трансформації Олександр Борняков у ході форуму Level Up Ukraine.

Відео дня

«Наразі ми дійшли згоди практично з усією індустрією, що комфортний режим, за якого би їм хотілося працювати — п’ята група, запропонована ще влітку (2019 року, — ред.). Але на відміну від тієї пропозиції, яка включала два ЄСВ (ЄСВ з двох мінімальних зарплат, — ред.) і військовий збір, і підвищення на 1% на рік (ставка податку на розвиток людського капіталу, яка буде зростати з 1% до 5% протягом п’яти років, — ред.), ми вирішили, що пропозиція, яка нас влаштує, буде — один ЄСВ, таке ж підвищення, але для цієї групи буде заборонена зовнішньоекономічна діяльність», — сказав Борняков.

Він пояснив, що заборона на ЗЕД вводиться для того, щоб «IT-компанії не наймали наших, по суті, програмістів з-за кордону і гроші залишалися там, а щоб вони як раз робили компанії всередині України, брали наших хлопців на п’ятій групі».

«Таким чином ми даємо українській економіці новий бізнес, який сюди зайде або буде розвиватися, а не залишатиме свої прибутки за кордоном, а сюди просто переводити гроші для оплати праці програмістів. Поки ми спільно з IT-індустрією дійшли такого спільного знаменника і будемо його допрацьовувати», — резюмував заступник міністра цифрової трансформації.

Як повідомлялося, у 2019 році Кабмін запропонував ввести для IT-галузі п’яту групу ФОП.

Також повідомлялося, що в Раді зареєстровано законопроект, який пропонує запровадити п’яту групу спрощеного оподаткування для стартапів.

Показати ще новини
Радіо NV
X