Четвертий гравець. Інтертелеком знову не встиг оплатити 4G-ліцензію у встановлений ним же термін

1 липня 2020, 18:38
Сюжет
НВ Преміум

CDMA-оператор Інтертелеком обіцяв внести кошти до кінця червня, але йому завадила тривала процедура фінансового моніторингу, що проводиться відносно кредитуючої компанії з ЄС.

1 липня закінчився термін, до якого CDMA-оператор Інтертелеком обіцяв внести кошти для отримання 4G-ліцензії, щоб конкурувати з «великою трійкою» телеком-операторів в одному діапазоні.

Відео дня

НВ Бізнес з’ясував, чи вдалося йому виконати взяте на себе зобов’язання.

Нагадаємо, в рамках підписаного раніше меморандуму про впровадження 4G в діапазоні частот нижче 1 ГГц і відповідних домовленостей, Інтертелеком мав відмовитися від ряду смуг частот, якими він користується, і до 10 березня внести оплату в розмірі 194,6 мільйона гривень за 4G -ліцензії. Ліцензія повинна була почати діяти з 1 квітня. Але цього не сталося: Інтертелеком тоді оплатив тільки один мільйон гривень і попросив у телеком-регулятора відстрочку.

Нацкомісія, що здійснює держрегулювання в сфері зв’язку та інформатизації, пішла на поступки, фактично продовживши термін оплати ліцензії до 1 квітня. Але грошей за ліцензію держава так і не отримала, а оператор попросив про чергову відстрочку платежу, на яку регулятор відмовився піти. В результаті НКРЗІ анулювала рішення про видачу Інтертелекому ліцензій. Частоти, від яких оператор добровільно відмовився, за умови отримання замість них 4G ліцензій, регулятор не повернув (без виконання взятих Інтертелекомом зобов’язань по вивільненню смуг частот процес впровадження LTE-900 просто не відбувся б — НВ Бізнес).

CDMA-оператор звернувся до суду, отримавши примарний шанс відвоювати 4G ліцензію і встигнути з оплатою хоча б до липня: суд призупинив дію рішення НКРЗІ про анулювання свого рішення про видачу 4G ліцензії, а Нацкомісія таке рішення суду поки не змогла оскаржити (засідання апеляційного суду призначене на кінець липня). Детальніше про передісторію можна прочитати в нашому матеріалі.

Показати ще новини
Радіо НВ
X