Інтертелеком офіційно залишився без частот в дев’яти областях, але сподівається запустити 4G

18 серпня 2020, 17:26

Оператор Інтертелеком офіційно залишився без частот в ряді областей, але планує запустити LTE в Одеській області.

CDMA-оператор Інтертелеком офіційно позбувся частот у Волинській, Закарпатській, Івано-Франківській, Львівській, Тернопільській, Рівненській, Чернівецькій, Донецькій і Луганській областях.

Відео дня

Про це повідомляється на сайті Національної комісії що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації.

Водночас повідомляється, що Інтертелеком планує відновити використання 4 і 5 каналів CDMA-800 в Одеській області. Оператор повідомив телеком-регулятора про плани щодо поліпшення надання послуг в регіоні з подальшим переходом до стандарту LTE.

У НКРЗІ очікують, що оператор в установленому порядку проведе всі необхідні заходи для захисту прав споживачів телеком-послуг.

Також регулятор рекомендував Інтертелекому в разі прийняття рішення про припинення надання послуг фіксованого зв'язку до 1 вересня 2020 року подати заяви про повернення номерного ресурсу і дані про номерний ресурс, який використовується споживачами на момент прийняття рішення про припинення надання послуги.

Нагадаємо, що на початку серпня Інтертелеком заявив про «обмеження надання» своїх послуг в дев'яти областях України з 1 вересня 2020 року. Таке рішення в компанії пояснили в тому числі і економічною нестабільністю, через яку Інтертелеком не зміг «реалізувати фінансові домовленості з зацікавленими інвесторами і зробити у встановлені терміни оплату вартості ліцензії на використання технології LTE».

Раніше Інтертелеком двічі просив у телеком-регулятора відстрочку на оплату 4G-ліцензій - в березні і квітні. Вдруге НКРЗІ на відстрочку вже не погодився і анулював рішення про видачу Інтертелекому ліцензій. Частоти, від яких оператор добровільно відмовився заради отримання 4G ліцензій, регулятор не повернув.

В результаті оператор звернувся до суду в надії відвоювати 4G ліцензію і встигнути з оплатою хоча б до липня: суд призупинив дію рішення НКРЗІ про анулювання свого рішення про видачу 4G ліцензії, а Нацкомісія таке рішення суду поки не змогла оскаржити (засідання апеляційного суду призначене на кінець липня). Детальніше про передісторію ситуації, що склалася можна прочитати в нашому матеріалі .

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X