Чому довіряють українці. Інтернет вперше обігнав ТБ як джерело інформації - дослідження

24 лютого 2021, 11:15

Майже половина українців вважає, що месенджери і соцмережі впливають на соціально-політичні процеси в країні.

Станом на початок 2021 року 51% українців вибирають інтернет як джерело інформації, тоді як телебачення воліють 44% громадян. Про це йдеться в результатах опитування Research&Branding Group.

Відео дня

«Вперше в Україні частка тих, хто віддає перевагу Інтернету як джерелу інформації, перевищила частку тих, хто вважає за краще телебачення», - йдеться в повідомленні.

Research&Branding Group
Фото: Research&Branding Group

При цьому, радіо і друковану пресу вибирає меншість опитаних - всього 2%.

Відзначається, що найпопулярнішою соцмережею в Україні є Facebook - ним користуються 59% опитаних. Також до трійки найбільш поширених в Україні соцмереж входять також YouTube (43%) і Instagram (30%).

Месенджером Telegram користуються 17% українців - з 2018 року кількість користувачів сервісу зросла втричі. Ще 6% українців користуються Twitter. У той же час кількість користувачів Однокласників (5%) і Вконтакте (3%) з 2018 року скорочується.

«Особливо активно з початку пандемії коронавірусу розвивався такий вид комунікації, як месенджери, причому не тільки як засобів комунікації (як замислювалося спочатку), але і як засобів масової інформації», - зазначають автори опитування.

Найпопулярнішим месенджером серед українців залишається Viber (57%), Facebook messenger (37%) і Telegram (20%).

Відзначається, що тільки чверть опитаних не використовує месенджери як джерело інформації. У той же час, 26% українців вважають, що чати / канали месенджерів надають певний вплив на формування їх особистої думки з тих чи інших питань, а для кожного десятого (11%) цей вплив є визначальним.

Research&Branding Group
Фото: Research&Branding Group

Майже половина українців (46%) визнають певний вплив соцмереж і месенджерів на соціально-політичні процеси в Україні, а ще 13% вважають його визначальним. Не вважають, що соцмережі і месенджери впливають на соціально-політичні процеси в країні 18% жителів України.

Нагадаємо, що за даними мобільного оператора Київстар, найпопулярнішим месенджером у абонентів є Viber, а серед соцмереж лідирують Facebook і YouTube.

Опитування проводилося в період з 20 січня по 1 лютого 2021 року. Опитано 1802 респондента у віці від 18 років і старше. Вибірка репрезентує населення України за статтю, віком, типом населеного пункту та регіоном проживання (за винятком непідконтрольних територій Донецької і Луганської областей, АР Крим, та м.Севастополь). Метод опитування - особисте формалізоване інтерв'ю (face-to-face). Максимальна похибка вибірки не перевищує +/- 2,4%.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X