Інтернет на дорогах. Держава частково профінансує проект — Федоров

4 лютого 2021, 10:52

У Мінцифри запевнили, що будівництво базових станцій на стратегічних дорогах стартує в 2021 році. Проєкт буде реалізований спільно з Держспецзв’язку та Укравтодором.

Міністерство цифровий трансформації спільно з Держспецзв'язку та профільним департаментом працює над тим, щоб покрити 4G-інтернетом головні автошляхи. Про це пише Інтерфакс-Україна з посиланням на відомство.

Відео дня

Глава Мінцифри Михайло Федоров зазначив, що будівництво базових станцій на стратегічних дорогах почнеться в цьому році. Частина коштів на покриття доріг інтернетом закладено в бюджеті на цей рік.

«Це буде спільний з Держспецзв'язку та Укравтодором проект. Також ми спілкуємося з Укрзалізницею», - додав міністр.

У Мінцифри відзначили, що в бюджеті на 2021 рік закладено 500 млн грн на підключення соціальних об'єктів до високошвидкісного інтернету в сільській місцевості. До кінця року до фіксованого інтернету планують під'єднати близько 6 тис. соціальних об'єктів - шкіл, лікарень, бібліотек - в 3 тис. сіл.

«Так 1,5 млн українців в селах отримають технічну можливість підключитися до високошвидкісного інтернету за доступною ціною», - запевнили в Мінціфри.

За даними міністерства, близько 15,5 тис. сіл не підключені до швидкісного фіксованого інтернету. При цьому, швидкісний мобільний інтернет доступний в 21 тис. населених пунктів країни.

Раніше повідомлялося, що в 2021 році «велика трійка» мобільних операторів планує зосередитися на покритті інтернетом стратегічних трас. Також оператори заявляли, що шукають модель фінансування для покриття інтернетом залізниці.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X