Huawei закупила чіпів для 5G з запасом мінімум на рік. Готувалися до санкцій США

23 жовтня 2020, 15:19

Китайська Huawei до введення санкцій США закупила у TSMC чіпів Tiangang. За оцінками Bloomberg це дозволить компанії гарантувати поставки обладнання китайським операторам мінімум до кінця 2021 року.

Китайська технокомпанія Huawei готувалася до посилення санкцій США і витратила кілька місяців на накопичення критично важливих радіочіпів для 5G, щоб гарантувати постачання обладнання китайським телекомунікаційним операторам мінімум протягом 2021 року. Про це пише Bloomberg.

Відео дня

За словами людей, знайомих з цим питанням, Huawei повідомила китайським операторам, що не дивлячись на санкції США компанія здатна забезпечити компоненти для будівництва базових станцій у 2021 році і в наступний період. Однак, як довго протримаються ці запаси поки невідомо.

За даними джерел видання, в кінці 2019 року партнер Huawei компанія Taiwan Semiconductor Manufacturing Co, почала нарощувати виробництво 7-нанометрових комунікаційних чіпів Huawei Tiangang, які є найбільш важливим елементом базових станцій 5G. На прохання Huawei виробник в кінцевому підсумку відвантажив понад 2 млн цих чіпів.

За даними джерела Bloomberg, величезна кількість замовлень в якийсь момент змусило керівників TSMC задуматися, чи не недооцінили вони світовий попит.

Повідомляється, що компанії вистачить закуплених чіпів Tiangang на базові станції всієї китайської трійки операторів - China Mobile, China Telecom і China Unicom як мінімум до кінця 2021 року, а можливо і на довший період. Вартість загальнонаціонального проєкту 5G оцінюється в $170 млрд.

В Bloomberg підкреслили, ч то хоча США і підштовхують європейські країни до відмови від використання обладнання Huawei, основний дохід від розвитку цього напрямку компанія все ж отримує на домашньому ринку.

Відзначається, що введені санкції і озвучений в травні цього року заборона на постачання чіпів хоч поки і не зачепили 5G-бізнес Huawei, проте завдали серйозного удару по виробництву смартфонів компанії. За даними джерел видання, Huawei змушений скоротити виробництво пристроїв.

Представники Huawei і TSMC від коментарів відмовилися.

Нагадаємо, що Швеція заборонила використовувати обладнання Huawei для 5G перед аукціоном на основні частоти.

У липні цього року Британія прийняла рішення повністю відмовитися від обладнання Huawei в мережі 5G. Франція, яка ще в липні не планувала забороняти операторам використовувати обладнання Huawei, в кінці серпня заявила, що не буде продовжувати ліцензії на його використання.

У той же час Німеччина планує посилити нагляд над постачальниками телекомунікаційних мереж , що утруднить положення китайської Huawei. За даними джерел Reuters, країна не планує забороняти обладнання китайської компанії безпосередньо, але «в кінцевому підсумку задушить його бюрократією».

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X