Під катком санкцій. Huawei скоротив плани випуску смартфонів — ЗМІ

9 вересня 2020, 12:12

Huawei може випустити всього 50 млн одиниць смартфонів в 2021 році. Різке скорочення виробництво пов’язують з санкціями США і дефіцитом чіпів.

За даними корейського видання про технології The Elec, китайський техногігант Huawei планує випустити близько 50 мільйонів одиниць смартфонів в 2021 році.

Як пише видання з посиланням на обізнані джерела, такою інформацією Huawei поділилася з південнокорейськими субпідрядниками.

Відео дня

Для порівняння, в 2019 році Huawei відвантажила близько 240 млн одиниць своїх смартфонів. Очікується, що в поточному році виробник поставить близько 190 млн одиниць своїх телефонів.

Відзначається, що зниження цільового показника поставок Huawei в основному є реакцією на санкції США, які обмежують її здатність забезпечувати безпеку компонентів.

Зокрема, з 15 вересня Huawei не зможе купувати чіпи, які використовуються в смартфонах і ноутбуках. Виробник зможе використовувати чіпи зі своїх запасів, однак новітні процесори компанія поки закуповувати не зможе. У той же час, вони будуть доступні конкурентам виробника.

Як зазначає видання Gizmochina, через санкції США у Huawei залишається доступ тільки до поставок бюджетних чіпсетів Kirin від SMIC, які можна використовувати в смартфонах бюджетного і середнього цінового рівня.

Однак, якщо уряду США вдасться заблокувати і поставки SMIC, у Huawei практично не буде доступу до чипсетів для своїх смартфонів.

За даними джерел The Elec, в наступному році конкурент китайського виробника південнокорейський Samsung планує розширити свою частку ринку в Європі. Компанія займає тут перше місце, але в першій половині 2020 роки її частка і поставки в цьому регіоні скоротилися. В 2021 році корейський виробник планує відвантажити 300 млн одиниць смартфонів.

Нагадаємо, що 15 травня, стало відомо про те, що США змінюють одне із стратегічних правил експорту, щоб заблокувати поставки чіпів в Huawei Technologies. Про плани США обмежити поставки напівпровідників китайської компанії повідомлялося ще в березні цього року. Тоді експерти прогнозували, що це рішення може серйозно торкнутися і американські компанії, тому що Huawei буде розвивати власний ланцюжок поставок.

Практично відразу найбільший виробник чіпів TSMC припинив приймати нові замовлення для Huawei. У серпні 2020 року Huawei також заявила, що призупиняє виробництво чіпсета Kirin 9000, який використовувався у флагманських смартфонах компанії, на кшталт Mate 40.

Однак, за підсумками другого кварталу 2020 року Huawei вперше обігнала корейську Samsung і вийшла на перше місце по продажах мобільних пристроїв.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X