США продовжили тимчасову ліцензію Huawei

12 березня 2020, 10:56
Американське уряд продовжив ліцензію для китайського техно-гіганта вже в четвертий раз.

Міністерство торгівлі США продовжило тимчасову генеральну ліцензію Huawei, дозволивши китайській компанії працювати з американськими компаніями до 15 травня поточного року, повідомляє прес-служба відомства.

Відео дня

Подібне продовження на роботу в США Huawei отримала вже в четвертий раз. Також міністерство запропонувало публічно обговорити питання, пов'язані з продовженням тимчасової генеральної ліцензії. Також відомство пропонує американським компаніям зі сфери технологій і телекомунікацій розповісти про потенційні збитки для бізнесу в разі, якщо міністерство перестане продовжувати ліцензії.

До 25 березня зацікавлені компанії можуть поділитися своєю думкою з Бюро промисловості та безпеки при Міністерстві торгівлі США. Відзначається, що подібні відстрочки необхідні для того, щоб американські компанії змогли знайти альтернативу обладнання, сервісів і програмного забезпечення Huawei.

Нагадаємо, що під час Всесвітнього економічного форуму глава Huawei заявив, що подальша ескалація протистояння з США не зможе сильно вплинути на діяльність компанії.

У протистояння з США компанія Huawei, найбільший в світі виробник телекомунікаційного устаткування і другий за кількістю продаваних пристроїв виробник смартфонів, виявилася втягнутою в 2019 році. У травні минулого року США внесли Huawei в чорний список: американським держструктурам заборонили використовувати її обладнання. На думку американської влади, компанія займалася збором розвідувальної інформації на користь китайського уряду. У Huawei ці звинувачення неодноразово відкидали. Через внесення в чорний список діяльність Huawei на американському ринку була значно обмежена. Зараз компанії з США можуть співпрацювати з нею тільки після отримання відповідної ліцензії від уряду. Наприклад США пішли і деякі інші країни. Від використання продуктів Huawei в мобільних мережах відмовилися Австралія, Японія, Нова Зеландія, Канада і Тайвань.

Що стосується смартфонів компанії, то вона перестала використовувати чіпи американських виробників з травня 2019 року. У Huawei заявляють, що в наступному році компанія почне випускати смартфони з власною операційною системою HarmonyOS замість ОС Android американської компанії Google.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X