Huawei хоче наздогнати США з виробництва чіпів і планує будівництво заводу в Шанхаї

2 листопада 2020, 19:15

Китайська Huawei планує побудувати в Шанхаї завод з виробництва чіпів без комплектуючих з США.

Китайський ТехноГігант Huawei планує відкрити власний завод в Шанхаї з виробництва чіпів без використання американських технологій. Про це пише Financial Times.

Таким чином компанія планує радикально розв'язати проблему з поставками мікросхем для базових станцій 5G, що виникла через американських санкцій. Керувати заводом буде дослідний центр Shanghai IC R&D, який є партнером Huawei.

Відео дня

Галузеві експерти вважають, що цей проект може допомогти Huawei, у якій немає досвіду у виробництві чіпів, знайти шлях до довгострокового виживання.

За даними джерел видання, які знайомі з проектом китайської компанії, таким чином Huawei збирається наздогнати США в мікроелектроніці до кінця 2022 року. Зокрема, до цього терміну компанія має намір налагодити виробництво 20-нм чіпів, які можна було б використовувати для виготовлення більшої частини її телекомунікаційного обладнання 5G.

У той же час, на думку галузевих експертів, запланована нова виробнича лінія не допоможе бізнесу смартфонів Huawei.

«Чипсети, необхідні для смартфонів, повинні проводитися на вузлах з більш передовими технологіями», - сказав керівник напівпровідникової галузі, поінформував про плани компанії.

Відзначається, що виробництво чіпів в таких умовах менш ефективним і більш дорогим. Однак, Huawei може собі це дозволити, оскільки що обсяг напівпровідників, необхідний для базових станцій набагато менше, ніж для масового продукту на кшталт смартфонів.

Нагадаємо, що готуючись до розширення санкцій США китайська Huawei закупила чіпів для 5G з запасом мінімум на рік. У травні цього року Сполучені Штати змінили один із стратегічних правил експорту, щоб блокувати поставки чіпів в Huawei Technologies.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X